نماینده ارامنه جنوب در مجلس:

اسماعیلی چالش های حوزه فرهنگ را با درک جامع و تعامل حل می کند

اسماعیلی چالش های حوزه فرهنگ را با درک جامع و تعامل حل می کند عضو کمیسیون انرژی مجلس، با مثبت ارزیابی کردن رویکرد خود نسبت به وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اظهار داشت: با عنایت به شناختی که از اسماعیلی دارم تلاش خواهد نمود تا مسائل را با درک جامع و تعامل حل کند.


روبرت بگلریان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا عنوان کرد: بعنوان نماینده جامعه مسیحیان ارمنی کشور شاید دغدغه های متفاوت تری نسبت به دیگر همکاران و اکثریت جامعه در این عرصه داشته باشم که البته مسائل مشترکی هم درمورد چالش های حوزه فرهنگ وجود دارد.
نماینده مردم ارامنه جنوب در مجلس اضافه کرد: معتقدم در حوزه فرهنگ فارغ از جنبه های مختلف یکی از مهم ترین مسائلی که در کشور داریم تشتت مراکزی هستند که درباره مسائل فرهنگی صاحب رای و صاحب نظر هستند. این مراکز در عین حال از توانمندی به اجرا گذاشتن ایده و سیاست خود در حوزه فرهنگ هم برخوردار می باشند و ضمانت اجرایی آنرا هم به انواع مختلف تضمین می کنند. ازاین رو فکر می کنم وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد هم این مشکلات را خواهد داشت و برای این مورد باید فکری بکند.
فرهنگ به صورت خاص و ویژه با صنعت عجین شده است
بگلریان اظهار نمود: بحث دیگر این است که امروز فرهنگ به صورت خاص و ویژه با صنعت عجین شده است. مثال برجسته آن هم همین شبکه های اجتماعی، شبکه های خانگی تلویزیون ها و دسترسی مردم به اخبار هستند. میتوان گفت کشور و مردم به مرور صاحب دیدگاه ها و سبک زندگی شده اند که حتی با ۵، ۶ سال قبل هم بسیار متفاوت می باشد.
اسماعیلی از توانایی تعامل در حوزه مسائل فرهنگی برخوردار است
بگلریان اظهار داشت: به گمان من آقای اسماعیلی به صورت کلی از نظر رای آوری در مجلس مشکلی نخواهند داشت اما بعدا نه فقط با مجلس شورای اسلامی بلکه به صورت کلی در حوزه فرهنگ با چالش هایی روبرو خواهد شد.
وی درباره توانایی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد در حل مشکلات و چالش های این حوزه افزود: من آقای اسماعیلی را از زمانی که در استانداری اصفهان بود می شناختم و به نظر من وی از توانایی تعامل خصوصا در حوزه مسائل فرهنگی برخوردار می باشد.
نماینده مردم ارامنه جنوب در مجلس خاطرنشان کرد: امکان دارد اسماعیلی دیدگاه های هم داشته باشند که من با آن دیدگاه ها موافق نباشم اما با عنایت به شناختی که از وی دارم فکر می کنم تلاش خواهند کرد تا مسائل را با درک جامع و تعامل حل کنند.
رویکرد مثبتی به وزیر پیشنهادی ارشاد دارم
بگلریان خاطرنشان کرد: من نمی توانم درباره توان مدیریتی آقای اسماعیلی در حوزه های خاص فرهنگی به آن گستردگی قضاوت کنم و رویکرد شخصی ام نسبت به ایشان مثبت است اما همانطور که گفتم ماهیت سیاست گذاری فرهنگ و نهادهایی که در حوزه فرهنگ در کشور در دو سه دهه گذشته تأثیر و تاثر داشته اند به نحوی هستند که نه فقط آقای اسماعیلی بلکه هر وزیر فرهنگ دیگری را گرفتار مشکل می کند.
وی ضمن اشاره به حضور اسماعیلی در کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: آنچه من در خطوط کلی برنامه های وی مشاهده کردم دغدغه های عمومی است که در سطح جامعه وجود دارد و آقای رییسی هم با این دغدغه ها آشنا هستند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: در حوزه فرهنگ با مسائلی مواجه هستیم که اگر بتوانیم همین حوزه فرهنگ را مدیریت نماییم کار خیلی بزرگی انجام داده ایم و رفع مشکلات در مرحله بعدی قرار دارند.
بگلریان با اساره به اهتمام مجلس برای شکل گیری هرچه زودتر کابینه و رای اعتماد مجلس به وزیران اظهار داشت: مجلس با قدرت تمام جهت بررسی برنامه های گزینه های پیشنهادی وارد شده و تعامل و همکاری لازم را انجام می دهد. اما این که با عنایت به دغدغه هایی که مطرح شده حتما مجلس به همه کابینه رای بدهد را نمی توانم به ضرس قاطع بیان کنم.
وی افزود: البته اینطور نیست که بگویم نگاهی که نسبت به بعضی از آقایان وجود دارد تا روز آخر هم وجود خواهد داشت، منظور این است که فرآیند رای اعتماد به مسائل اداری- سیاسی مجلس به نحوی است که روند طبیعی آن می تواند به این شکل باشد که احیاناً یکی دو نفر هم رای نیاورند و این بحث طبیعی است و تقابل یا تعارض خاصی نیست.

1400/05/26
21:05:16
5.0 / 5
275
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی