جهاد دانشگاهی، نماد عبور از موانع با باور توان ایرانی،

رئیس جهاددانشگاهی کرمانشاه: تلاشمان حرکت در جهت رفع نیازهای استان است

رئیس جهاددانشگاهی کرمانشاه: تلاشمان حرکت در جهت رفع نیازهای استان است به گزارش بازار مقاله کرمانشاه رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه ضمن اشاره به فعالیتهای گسترده و متنوع این نهاد در استان، اظهار داشت: تمام تلاش و برنامه ریزی ما این است که در جهت رفع نیازهای استان و کشور گام برداریم.


بهرام بادکو به مناسبت سالروز تشکیل جهاددانشگاهی(16 مرداد)، ضمن اشاره به گستردگی فعالیتهای این نهاد در استان، اظهار داشت: اغلب این فعالیت ها در بدو شروع بعنوان الگویی موفق برای سایر ساختارهای علمی و اجرایی درون استان مورد توجه قرار گرفت.
وی در تشریح بعضی از فعالیتهای شاخص این نهاد در استان به پروژه «تولید کربن فعال از قیر طبیعی» اشاره نمود و اضافه کرد: این فعالیت بعنوان یک پروژه کلان ملی در لیست طرح های فناورانه ی جهاددانشگاهی است که مراحل نهایی خویش را می گذراند و توسط گروه شیمی معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی کرمانشاه راهبری می شود.
وی ضمن اشاره به منابع غنی قیرطبیعی در استان اظهار داشت: متاسفانه هم اکنون این منابع پرارزش به صورت خام صادر می شود و اجرای این طرح می تواند گام مهمی در حذف خام فروشی این محصول باشد.
وی ادامه داد: در آینده مشتقات این محصول هم قابل تولید است که همچون آن میتوان به بلوک های گرافیتی و روغن دیزل اشاره نمود.
رئیس سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه از افتتاح "برج فناوری" بعنوان یکی دیگر از دستاوردهای شاخص این نهاد یاد کرد و اضافه کرد: این برج با مساحت 20 هزار متر مربع در 16 طبقه راه اندازی شده و در آینده ای نزدیک حداقل 110 واحد دانش بنیان و فناور و همینطور مراکز نوآوری، دفاتر کارگزاری و انتقال فناوری و شتاب دهنده ها در آن مستقر خواهند شد.
وی به نقش این برج در تکمیل زیست بوم فناوری استان اشاره نمود و اضافه کرد: تجربه فراوانی که جهاددانشگاهی کرمانشاه در حوزه توسعه اقتصاد دانش بنیان در استان دارد، سبب شده این نهاد نقش مؤثری در همگرایی، تکمیل و توسعه زیست بوم اقتصاد دانش بنیان و فناوری استان داشته باشد و الان با تکمیل این برج و گردهم آمدن اجزای زیست بوم نوآوری استان شاهد اثرگذاری بیشتر از پیش فعالیتهای آن بر زیست بوم نوآوری و فناوری غرب کشور در آینده ای نزدیک باشیم.
بادکو از عملکرد مطلوب دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در کرمانشاه، مؤسسه آموزش عالی، مرکز علمی کاربردی، شعبه مرکز افکار سنجی(ایسپا) و مرکز تخصصی درمان ناباروری و گروه پژوهشی جامعه شناسی در سطح منطقه و ملی بعنوان دیگر دستاوردهای شاخص جهاد دانشگاهی کرمانشاه یاد کرد و اضافه کرد: تمامی این مجموعه ها توانسته اند در حوزه کاری خود در رتبه های برتر در سطح منطقه و ملی قرار گیرند.
وی ادامه داد: در زمان شیوع بیماری کرونا هم آموزش های مجازی این سازمان توانست تا حدودی خلاء آموزش های حضوری را پر کند و نیاز فراگیران را برآورده کند.
بادکو در ادامه به ارتباط خوب جهاد دانشگاهی با سایر دستگاه ها و نهادهای استان اشاره نمود و اضافه کرد: از الزامات فعالیت استانی برای این نهاد برقراری ارتباط منطقی و تعامل مناسب با مسؤلان استانی است که طیف وسیعی از همکاریهای استانی را شامل می شود.
وی ادامه داد: یکی از موفقیت های مهم این سازمان تعامل و ارتباط تمامی ارکان آن با دستگاههای اجرایی استان و حضور پررنگ و مؤثر در کارگروه های مختلف استانی است که در نهایت منجر به سپردن مأموریت های استانی یا انجام پژوهش های کاربردی جهت حل مسائل استان و هم افزایی در جهت توسعه و پیشرفت استان می شود.
بادکو خاطرنشان کرد: در سطح ملی هم با انعکاس مشکلات و چالش ها به نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، تلاشمان بر تصویب موضوعات کلان مورد انتظار این نهاد است و در موضوعات مختلف هم با مسؤلان کشوری در وزارت علوم، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ساختارهای در رابطه با فعالیت این نهاد، تعامل مناسبی وجود دارد.
رئیس سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه تصریح کرد: با عنایت به فعالیتهای شاخص این سازمان در سطح ملی و منطقه بازدید مسؤلان کشوری از این فعالیت ها در مسافرت به استان چشم گیر است.
بادکو در ادامه تربیت شخصیت های جوانِ مؤمن و برجسته با جهت گیری های انقلابی و دلبسته به آرمانهای انقلاب را یکی از مهم ترین اهداف و برنامه های جهاد دانشگاهی کرمانشاه عنوان نمود و اضافه کرد: علاوه بر این جذب نخبه های استانی متناسب با طرح ها و پروژه های در دست طراحی و اجرا از مه ترین برنامه های این واحد سازمانی است.
وی ادامه داد: از دیگر طرح های مهم این سازمان که مطابق سیاست های ابلاغی دفتر مرکزی جهاددانشگاهی است، تحقق پایداری اقتصادی و خود اتکایی مالی و تدوین و اجرای طرح های شاخص فناورانه در چارچوب برنامه هفتم توسعه با هدف رفع نیاز های ملی و استانی است.
وی در تشریح برنامه های آتی این سازمان هم ضمن اشاره به اهمیت توانمندسازی جوانان و دانش آموختگان دانشگاهی متقاضی ورود به بازار کار، اظهار نمود: این مورد مهم در برهه زمانی کنونی در دستور کار جهاددانشگاهی استان قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: در مقاطع مختلفی مأموریت های مهمی از جانب مدیریت کلان استان به این نهاد محول شده و در آینده هم جهاددانشگاهی استان کرمانشاه تلاش خواهد نمود در مأموریت های استانی نقش مهمی در توسعه و پیشرفت استان در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، علمی و فناوری داشته باشد تا اهداف انقلاب اسلامی که شاخص ترین آن خودباوری و اتکا بر توان ملی در همه زمینه هاست محقق شود.
منبع:

1400/05/16
12:06:37
5.0 / 5
305
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی