سامانه انتخاب رشته مجازی فعال شد

سامانه انتخاب رشته مجازی فعال شد به گزارش بازار مقاله انتخاب رشته مجازین کنکور ۱۴۰۰ از فردا پنج شنبه ۱۴ مرداد از راه سایت سازمان سنجش آموزش کشور شروع می شود و به مدت یک هفته ادامه دارد.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا، کارنامه اولیه داوطلبان کنکور۱۴۰۰ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و پروسه انتخاب رشته برای همه متقاضیان (برای انتخاب کدرشته محل های با آزمون و پذیرش فقط برمبنای سوابق تحصیلی بدون آزمون) در یک فرم و حداکثر تا ۱۵۰ رشته محل انجام می شود.
فرآیند انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون جداگانه نخواهد بود.
دفترچه انتخاب رشته کنکوری ها روز گذشته بر روی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و همین طور سامانه انتخاب رشته مجازی نیز بوسیله این سازمان فعال شد.

متقاضیانی که در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ ثبت نام کرده و غایب جلسه آزمون (روزهای ۹ تا ۱۲ تیر) بودند، نیازی به ثبت نام مجدد برای رشته های پذیرش فقط با سوابق تحصیلی ندارند و می توانند در رشته هایی که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است تا ۱۵۰ کدرشته محل از دفترچه راهنمای انتخاب رشته انتخاب نموده و در فرم انتخاب رشته درج کنند.
متقاضیانی که قبلاً در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ ثبت نام نکرده اند، می توانند بر طبق اطلاعیه که امروز چهارشنبه ۱۳ مرداد منتشر می شود از فردا روز پنجشنبه ۱۴ مرداد به مدت یک هفته نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته در رشته هایی که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است بر طبق دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته های پذیرش بر طبق سوابق تحصیلی اقدام نمایند.
در صورتی که فردی هم نسبت به انتخاب رشته در مرحله انتخاب رشته های با آزمون و رشته های فقط بر طبق سوابق تحصیلی (بدون آزمون) اقدام نموده و هم در مرحله ثبت نام برای رشته های فقط بر طبق سوابق تحصیلی (بدون آزمون) مبادرت به ثبت نام و انتخاب رشته برای این رشته ها کند، ثبت نام و انتخاب رشته وی در رشته های فقط بر طبق سوابق تحصیلی باطل خواهد شد و هزینه پرداختی وی نیز مسترد نخواهد شد.
هر متقاضی فقط یک دفعه اجازه انتخاب رشته دارد. متقاضیان بعد از انتخاب رشته و دریافت رسید ۱۵ رقمی، فرم انتخاب رشته خودرا به تعداد محدود تصحیح و یا ویرایش کنند.
متقاضیان در صورت علاقه به انتخاب رشته های خاص یا بورسیه، حتما شرایط و ضوابط این رشته ها را که به طور جداگانه بعنوان پیوست دفترچه های انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش درج شده است، مطالعه کنند و در صورت داشتن شرایط لازم، این رشته ها را انتخاب کنند.1400/05/13
22:49:33
5.0 / 5
231
تگهای خبر: آزمون , آموزش , ثبت نام , فرم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی