اعلام فاکتورهای تجلیل از اساتید نمونه کشوری

اعلام فاکتورهای تجلیل از اساتید نمونه کشوری قائم مقام وزیر علوم از تجلیل از 17 استاد نمونه کشوری از 15 دانشگاه و موسسه آموزش عالی کشور آگاهی داد و اظهار داشت: این اساتید در فاکتورهای علوم انسانی و هنر، علوم پایه، دامپزشکی و فنی مهندسی امروز مورد تجلیل و تقدیر می گیرند.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرضا باقری در مراسم تجلیل از اساتید نمونه کشوری که امروز بصورت مجازی برگزار شد، ضمن بیان این مطلب اشاره کرد: از تعداد کل اساتیدی که در کل کشور تلاش می کنند و زحمت می کشند تعداد کمی امروز بعنوان استاد نمونه انتخاب شدند. در حقیقت تمامی استادان نقش موثری در توسعه علوم و فناوری کشور دارند اما به سبب محدودیت های موجود در وضعیت فعلی امکان حضور اعضای بیشتر در این مراسم وجود ندارد.
وی در ادامه اشاره کرد: متاسفانه در سال قبل به سبب شیوع ویروس کرونا مراسم تجلیل از اساتید نمونه کشوری با تاخیر انجام شد و در سال جدید هم به سبب تاخیر سال قبل این مراسم با تاخیر برگزار شد؛ اما در عین حال طبق تاکید وزیر علوم که عنوان نموده اند این جلسه در دولت فعلی اجرا شود سعی کردیم مراسم امسال نیز عقب نیفتد.
رئیس مرکز هیات های امنا و هیات های ممیزه وزارت علوم اشاره کرد: از زمانی که به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اعلام گردید که اساتید واجد شرایط را برای انتخاب استاد نمونه کشوری اعلام کنند ما در موعد مقرر اسامی ۷۵ نفر را بعلاوه مستندات لازم دریافت کردیم که البته چندین دانشگاه نیز طی این دو سه روز اخیر این اسامی را اعلام نمودند که عملا دیگر امکان انتخاب آنها وجود نداشت.
دکتر باقری اشاره کرد: افرادی که بعنوان اساتید نمونه کشوری عرضه شدند در چهار شاخه تخصصی شامل علوم انسانی و هنر، علوم پایه، فنی و مهندسی و کشاورزی و دامپزشکی بود که به تناسب تعدادی که از دانشگاه ها عرضه شدند ۱۷ نفر توسط کمیسیون انتخاب اساتید نمونه که با حضور تعدادی از معاونین و برخی از اساتید نمونه سالهای قبل برگزار می شد مورد بررسی قرار گرفتند و امروز از ۱۷ نفر تجلیل می شود.
وی اشاره کرد: طبیعتا ۷۵ نفری که بعنوان اساتید نمونه کشوری معرفی شده بودند از ۳۱ دانشگاه و موسسات پژوهشی بودند که نفرات انتخاب شده از بین ۱۵ دانشگاه و موسسه پژوهشی هستند که امروز در جلسه حضور دارند. امیدوارم این حرکت نمادین همیشه ادامه داشته باشد.1400/05/12
23:54:21
5.0 / 5
177
تگهای خبر: آموزش , استاد , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی