توسط محققان كشور؛

آزمایش سلول های خونی ظرف 10 دقیقه با دستگاه ایرانی میسر شد

آزمایش سلول های خونی ظرف 10 دقیقه با دستگاه ایرانی میسر شد بازار مقاله: پژوهشگران یک استارت آپ فعال در زمینه فناوری های همگرا موفق به ساخت دستگاهی شدند که با بهره گیری از یک قطره خون، نتیجه تست CBC را در 10 دقیقه مشخص می کند.نوید یاراحمدی هم بنیان گذار یک استارت آپ فعال در زمینه فناوری های همگرا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: آزمایش «CBC» یا شمارش کامل سلول های خونی، یک آزمایش خون بسیار رایج و کاربردی در آزمایشگاه های تشخیص طبی است که اطلاعات مهمی را در اختیار پزشک قرار می دهد.
وی با اعلان اینکه این آزمایش یکی از روتین ترین آزمایشات درخواستی هر پزشکی است و با وجود ساده بودن آن، اطلاعات بسیار کاربردی و حائز اهمیتی برای پزشک فراهم می آورد، بیان کرد: آزمایش CBC برای طیف بسیار گسترده ای از موارد درخواست می شود و بیان تمامی تفاسیر ممکن از این آزمایش می تواند به اندازه یک کتاب چند صد صفحه ای مطلب داشته باشد.
هم بنیان گذار این استارت آپ فعال در زمینه فناوری های همگرا اضافه کرد: پروسه انجام این آزمایش خون ۳ الی ۴ روز به طول می انجامد در همین راستا در صدد بر آمدیم دستگاهی را طراحی نماییم که نتیجه این آزمایش را طی ۱۰ دقیقه مشخص نماید.
به گفته وی، باتوجه به شرایط کرونا و محدودیت های رفت و آمد، این دستگاه می تواند برای افراد مفید باشد چونکه زودتر نتیجه آزمایش را مشخص می کند.
یاراحمدی با تاکید بر این که انجام تست «CBC» یا شمارش کامل خون بواسطه این دستگاه و با بهره گیری از یک قطره خون بدون نیاز به کاربر ماهر در هر محلی انجام می گیرد، بیان کرد: دستگاه هایی که حالا تنها در آزمایشگاه ها مستقر هستند این تست را انجام می دهند و مجدداً بیمار باید نتایج را نزد پزشک ببرد؛ در صورتی که هر پزشک می تواند یکی از این دستگاهها را داشته باشد و با یک قطره خون در عرض ۱۰ دقیقه به اطلاعات بیمار دست بیابد.
وی با اعلان اینکه این دستگاهی که طراحی کردیم با جایگزین شدن دستگاه سنتی، می تواند تست های غیر متمرکز را انجام دهد، افزود: مطب پزشک، خانه های بهداشت، منازل بیمار و … می توانند از این دستگاه بهره ببرند.
به گفته هم بنیانگذار این استارت آپ فعال در زمینه فناوری های همگرا، تست CBC پر سفارش ترین تست دنیا بشمار می رود و همه افراد می توانند از آن بهره ببرند.
وی اضافه کرد: بتازگی نمونه خارجی آن در رژیم صهیونیستی تولید شده و نمونه مشابه آن در کشور وجود ندارد؛ در حقیقت یک سال است که مجوز این فناوری گرفتن شده و همین موضوع می تواند دلیلی برای بازار رقابتی ما طی یک سال آینده باشد.
یاراحمدی با اعلان اینکه نمونه خارجی حتی بصورت کلی تجاری سازی نشده، عنوان کرد: ما پس از انجام تست ها امکان تولید انبوه با قیمت پایین را داریم.
وی با اشاره به کشورهایی که امکان خریداری این دستگاه را دارند، بیان کرد: با توجه به این که قیمت این دستگاه پایین است، همه کشورهای اطراف، روسیه، عراق و افغانستان می توانند مخاطب این دستگاه باشند و همین طور با گرفتن مجوز ce می توانیم به کشورهای اروپایی صادر نماییم.
وی با تاکید بر این که حتی نمونه های سنتی دستگاه شمارش خون که عمدتا از چین وارد می شود نیز قیمت زیادی دارند و با مشکلات فراوان خریداری می شوند، افزود: بنا داریم تا تابستان سال آینده این دستگاه شمارش خون را به تولید انبوه برسانیم.
به گزارش بازار مقاله به نقل از مهر، این تیم استارت آپی توسط مرکز فناوری های همگرای معاونت علمی و فناوری محصول خودرا به تولید رسانده است.


منبع:

1400/04/28
19:35:43
5.0 / 5
240
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , دستگاه , سفارش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی