وزیر میراث فرهنگی خبر داد:

تزریق ۷ هزارمیلیارد تومان به گردشگری و صنایع دستی

تزریق ۷ هزارمیلیارد تومان به گردشگری و صنایع دستی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تزریق 7 هزارمیلیارد تومانی جدا از بودجه مصوب، به دو حوزه گردشگری و صنایع دستی آگاهی داد.


به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث آریا، علی اصغر مونسان در جلسه ارائه گزارش عملکرد معاونت توسعه مدیریت و منابع از اقدامات انجام شده در معاونت توسعه مدیریت و منابع ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: اگر این معاونت به خوبی دیگر حوزه ها را پشتیبانی نکند آنها نمی توانند عملکرد خوبی داشته باشند و بستر وزارتخانه روی این معاونت متمرکز است.
مونسان با اشاره به این که هرآنچه در توانمان بود را طی این مدت چهارساله انجام دادیم، اضافه کرد: در سخت ترین شرایط کشور به بهترین شکل ممکن اوضاع را اداره کردیم و حوزه وزارتخانه ما که عموما جدی گرفته نمی شد را تا سطحی بالا آوردیم که امروز در دولت نقش آفرین هستیم. ریل گذاری خوبی در وزارتخانه صورت گرفته است. در ابتدا برنامه ای وجود نداشت و اقدامات در امتداد یک هدف مشخص انجام نمی شد، اما امروز با هم افزایی و اقدامات صورت گرفته مسیر آینده مشخص شده است.

نتایج حساب های اقماری گردشگری نقش این حوزه را نمایان می کند
مونسان همین طور به ایجاد حساب اقماری گردشگری و اهمیت آن اشاره نمود و اضافه کرد: طی یک سال و نیم گذشته داده های مربوط به گردشگری جمع آوری و وارد فاز اجرائی شده ایم که تا اختتام امسال حساب های اقماری ارائه و نقش گردشگری در اقتصاد کشور مشخص خواهد شد.
او همین طور به تزریق ۷ هزارمیلیارد تومانی به حوزه گردشگری و صنایع دستی اشاره نمود و اظهار داشت: طی این مدت با وجود فشارهای اقتصادی دولت به غیر از بودجه مصوب دولتی، توانستیم ۳ هزارمیلیارد تومان از صندوق توسعه ملی، هزار میلیارد تومان از محل اشتغال روستایی، ۱۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مربوط به کرونا همین طور حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان بوسیله سایر منابع و بانک ها به این دو حوزه تزریق نماییم که برگ زرینی برای وزارتخانه شمرده می شود.
محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت نیز بیان کرد: تمام تلاش ما در طول این مدت انجام وظایف بود و با سفارش های شما کوشیدیم ماموریت خود یعنی پشتیبانی از حوزه های تخصصی را به نحو احسن انجام دهیم.

ایجاد ۹ سامانه و سیستم جامع منابع انسانی
رضا خدایار مدیرکل توسعه منابع انسانی و تحول اداری به راه اندازی و بهره برداری از ۹ سامانه در این معاونت طی چهار سال قبل اشاره نمود و اضافه کرد: زیرساخت های ۳ سامانه نیز آماده شده و آماده بهره برداری است. همین طور سیستم جامع منابع انسانی که در گذشته وجود نداشت و صدور احکام بیش از دو ماه زمان نیاز داشت، اما این سیستم طی این مدت به وجود آمد و هم اکنون تمامی احکام بدون دخالت نیروی انسانی و در سریع ترین زمان و بصورت الکترونیکی صادر می شود.
او آموزش و پرورش استعدادها را یکی دیگر از دستاوردهای این معاونت عنوان و در ادامه به تعداد کارکنان وزارتخانه به تفکیک وضعیت همکاری، وضعیت تحصیلی کارکنان اشاره نمود.
به گفته خدایار در طول این زمان ۳۲۲ نفر به کانون های ارزیابی شایستگی عمومی مدیران حرفه ای معرفی و ۲۰۸ نفر پذیرفته شدند. ۹۲ نفر نتوانستند رتبه قبولی را کسب کنند و ۲۲ نفر نیز مشروط شدند.
او همین طور در رابطه با عملکرد کمیته سرمایه انسانی و انتصاب مدیران حرفه ای به ارائه آمار پرداخت که بر این اساس در مجموع ۳۵۷ مدیرکل، رییس اداره و معاون مدیرکل منتصب شده طی این مدت تنها ۱۸ نفر از خارج وزارتخانه جذب و مابقی از داخل وزارتخانه انتخاب شدند.
ایجاد وحدت رویه در سراسر کشور با تدوین نظامنامه آموزشی و هشت دستورالعمل و شیوه نامه اداری همین طور برگزاری ۱۰۹ دوره حضوری و ۱۱۰ دوره مجازی از دیگر اشارات خدایار در این نشست بود.

راه اندازی سیستم حواله الکترونیکی و فروش بلیت الکترونیک
فرشته بالایی صومعه ذیحساب و مدیرکل امور مالی و درآمد به بیانیه صندوق بین المللی پول برای کشورهای عضو درباب شفاف سازی عملکرد دول عضو اشاره نمود و اظهار داشت: از سال ۸۰ بسترسازی در کشور آماده و از سال ۹۴ اجرائی شد که در این راه نظام بودجه ریزی عمومی به استاندارهای حسابداری دولتی برای نخستین بار در کشور ثبت و در دستگاهها اجرائی شد.
او اضافه کرد: در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز بخش مهمی از این تحولات ایجاد نشده بود همچون راه اندازی سیستم حواله الکترونیکی که با همکاری دکتر خیاطیان این مهم ظرف یک ماه انجام شد.
مدیریت منابع در امتداد تحقق اهداف وزارتخانه، راه اندازی کمیته تخصیص، ایجاد انظباط مالی، ثبت مطالبات و بدی های دولت برای وزارت متبوع در سامانه سماد، سامان بخشی در واریز بموقع اسناد مالی همین طور فروش بلیت های الکترونیکی و افزایش درآمد قابل توجه از دیگر مواردی بود که وی در گزارش ارائه نمود.

از هرس درختان سعدآباد بعد از ۲۰ سال تا تعبیه پنل خورشیدی برای تامین برق مصرفی
علیرضا محمودی آشتیانی مدیرکل پشتیبانی و رفاه در امتداد کارهای صورت گرفته گزارشی را ارائه نمود.
بهبود شرایط پرسنل، بهسازی و مناسب سازی محیط وزارتخانه برای تکریم جانبازان و معلولان، ایجاد فضای ورزشی در امتداد سلامت پرسنل، تعبیه پنل های خورشیدی برای تامین ۱۰ درصدی برق مصرفی روزانه وزارتخانه، بهبود وضعیت فضاهای اداری در امتداد تکریم ارباب رجوع، مرمت و بازسازی ساحتمان چهره های ماندگار، هرس درختان سعدآباد بعد از ۲۰ سال، راه اندازی سامانه قراردادها برای ایجاد امکان نظارت سیستمی در تمامی قراردادهای وزارتخانه، گرفتن مجوز و راه اندازی سامانه جامع ارتباط مردمی ۰۹۶۶۲ همچون مواردی بود که وی در این گزارش به آنها اشاره نمود.
علیرضا طالبی مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت فضای مجازی به تدوین فرآیندها اشاره نمود و اضافه کرد: «طی این مدت ۳۸۷ پروسه را تدوین و اولویت بندی کردیم. همین طور هم اکنون ۴۸ سامانه در زمینه های مختلف به راه افتاده است.
او همین طور به صدور الکترونیک احکام کارکنان و بلوغ الکترونیک وزارتخانه اشاره نمود و اظهار داشت: در چهار سال اخیر وزات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در زمینه الکترونیک جزو دستگاه های برتر شناخته شده است.
به گفته مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت فضای مجازی با شیوع ویروس کرونا به این علت که زیرساخت ویدئو کنفرانس وزارتخانه از سال ۸۹ پایه ریزی شده بود در کمترین زمان تمام استانها تجهیز شدند و در سال قبل ۲۸۰ جلسه بصورت وبینار اجرا شد.
طالبی همین طور به پشتیبانی از ۳۷ سامانه راه اندازی شده در سنوات گذشته اشاره نمود و اضافه کرد: در توسعه مراکز مجهز به سامانه بلیت الکترونیک نیز ۷۰ نقطه طی سالهای ۹۷ و ۹۸ و ۱۷۸ نقطه در سال ۹۹ تجهیز شدند.
توسعه سامانه های موجود، بررسی سامانه های جدید بمنظور تحویل نهایی به وزارتخانه، اتصال سامانه های وزارتخانه به داشبورد مدیریتی، برقراری وب خدمات برون دستگاهی و اشتراک گذاری اطلاعات وزارتخانه با سایر دستگاه های اجرائی، صرفه جویی ۴ میلیارد تومانی با بهره گیری از ویدئو کنفرانس، راه اندازی مرکز داده وزارتخانه، بالا بردن ضریب امنیت سامانه ها و سیستم حفاظت الکترونیک از دیگر نکات یاد شده او در این نشست بود.

رشد ۱۵۰ درصدی اعتبارات هزینه ای و ۵۸ درصدی اعتبارات تملکی
حسین رازقی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و بودجه کل اعتبارات ابلاغی وزارتخانه را ۱۵۰۰ میلیارد تومان عنوان و آماری را درباب اعتبارات تملک دارایی و هزینه ای وزارتخانه ارائه نمود.
او همین طور درباب عملکرد منابع درآمدی وزارتخانه طی سالهای ۹۶ تا ۱۴۰۰ اظهار داشت: در سال ۹۶ میزان منابع درآمدی وزارتخانه ۸۰ میلیارد تومان بود که این رقم در سال ۹۸ و قبل از شیوع ویروس کرونا به ۹۴ میلیارد تومان رسید. در صورتیکه این روند ادامه پیدا می کرد شاهد رشد صعودی در این عرصه بودیم که با شیوع ویروس کرونا در سال ۹۹ موفق به جذب ۸۷ میلیارد تومان شدیم.
رشد ۱۵۰ درصدی اعتبارات هزینه ای و ۵۸ درصدی اعتبارات تملکی، ایجاد سه ردیف درآمدی جدید، ایجاد ۵ طرح جدید تملکی، ایجاد ردیف درآمدی بابت گرفتن کمک بلاعوض با عنوان کمک های بلاعوض، ایجاد ردیف اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای با عنوان ایجاد و راه اندازی بازارچه های صنایع دستی با رقمی بیش از ۱۰ میلیارد تومان، بیمه هنرمندان صنایع دستی، تشکیل شورای پژوهشی، همگام سازی نظام آماری و سالنامه آماری از دیگر نکات یاد شده رازقی بود.

۲۵۲۷ پروژه درحال اجرا/ ۲۱۲ پروژه پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد
محمدحسین عسگرپور مدیرکل دفتر تسهیلات و کارآفرینی به ۲۵۲۷ پروژه درحال اجرا با حجم سرمایه گذاری ۱۵۹ هزار میلیارد تومانی اشاره نمود و اظهار داشت: با اجرای تمام این پروژه ها برای ۱۰۶ هزار و ۲۵۸ نفر اشتغال ایجاد می شود که از این تعداد ۲۱۲ پروژه بالای ۹۰ درصد و ۳۷۶ پروژه بین ۷۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
به گفته او از محل صندوق توسعه ملی ۳هزارمیلیارد تومان تسهیلات پرداخت و در اشتغال روستایی نیز ۱۱۰۰میلیارد تومان به بالای ۱۶ هزار نفر پرداخت شده است.
عسگرپور درباب کمک های فنی اعتباری اظهار داشت: در امتداد ایجاد و تثبیت اشتغال بیش از ۲۶ میلیارد تومان کمک های فنی اعتباری بصورت بلاعوض پرداخت شده است.
او همین طور به برگزاری نشست های تخصصی با روسای صندوق توسعه ملی و مدیران عامل و اعتباری بانکهای طرف قرارداد اشاره نمود.
به گفته مدیرکل دفتر تسهیلات و کارآفرینی درباب واگذاری ها نیز ۴۳ پروژه با حجم سرمایه گذاری ۱۴۹ میلیارد تومان به بخش خصوصی واگذار شده است.
طالبی در آخر به چهاردهمین جشنواره انتخاب کارآفرین برتر اشاره نمود و اظهار داشت: تا کنون ۲۹۷ نفر در سامانه ثبت نام کرده اند و متقاضیان تا ۱۰ مردادماه وقت دارند که البته مهلت ثبت نام تمدید خواهد شد.
در اختتام مونسان به پاس قدردانی از این همکاری چهارساله تقدیرنامه هایی را به حاضران در سالن اهدا کرد.


1400/04/23
11:28:48
5.0 / 5
311
تگهای خبر: آموزش , امنیت , پژوهش , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی