مشاهده عفونت های بیمارستانی در افراد كرونائی كه بستری شدند

مشاهده عفونت های بیمارستانی در افراد كرونائی كه بستری شدند نتایج یک مطالعه که توسط محقق دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شد، نشان می دهد: در بیماران مبتلا به کووید-19 که در بیمارستان بستری شدند، تعدادی از عفونت های بیمارستانی مشاهده شده است.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا، این مطالعه مقطعی به روش سرشماری بر پرونده بیماران بستری شده در بخش مراقبت ویژه مجتمع بیمارستانی امام خمینی تهران انجام شده است.
جمع آوری داده ها نیز با بهره گیری از سامانه ی ثبت داده های در رابطه با عفونتهای بیمارستان معروف به سامانه INIS وزارت بهداشت صورت گرفته و بعد از جمع آوری با بهره گیری از آمار توصیفی و استنباطی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.
نتایج این پژوهش نشان می دهد: از میان هزار و ۲۴۰ بیمار، ۲۸۹ بیمار (۳/ ۲۳ درصد) گرفتار عفونت بیمارستانی شدند. از ۲۸۹ بیمار با عفونت بیمارستانی نیز، ۲۲۱ بیمار با بیماری زمینه ای بودند که شایع ترین آن به ترتیب شامل هایپرتانسیون، دیابت و بیماری قلبی بوده است.
این پژوهش که توسط اسمعیل محمدنژاد انجام شده، نشان داد که ۱۶۳ بیمار (۴/ ۵۶ درصد) دارای RT-PCRCOVID-۱۹ مثبت بودند و ۲۰۰ بیمار (۲/ ۶۹ درصد) فوت کردند.
همچنین، سن بیشتر بیماران کرونائی با عفونت بیمارستانی (۷۱ درصد)، بالاتر از ۵۵ سال بوده است. شایع ترین نوع عفونت بیمارستانی(۶۶ درصد) از نوع VAE می باشد. یعنی میزان پنومونی در این بیماران ۶۶ درصد بوده و شایع ترین میکروارگانیسمی که موجب پنومونی شده است به ترتیب اسینتوباکتر، کلبسیلا پنومونیه و سودومونا آدروژینوزا است.1400/04/18
22:09:24
5.0 / 5
269
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , پژوهش , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی