پس از كش و قوس های فراوان انجام شد؛

برگزاری آزمون ارتقاء دستیاری با شركت بیش از ۱۱ هزار داوطلب

برگزاری آزمون ارتقاء دستیاری با شركت بیش از ۱۱ هزار داوطلب بازار مقاله: بیش از 11 هزار داوطلب بامداد امروز در چهلمین دوره آزمون ارتقاء دستیاری و گواهینامه تخصصی پزشکی به رقابت پرداختند.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا، چهلمین دوره آزمون ارتقاء دستیاری و گواهینامه تخصصی پزشکی بامداد امروز جمعه ۱۸ تیر در ۴۶ حوزه امتحانی و ۱۰ قطب دانشگاه های علوم پزشکی کشور انجام شد.
تعداد ۱۱ هزار و ۶۹۰ داوطلب در چهلمین دوره آزمون ارتقاء دستیاری و گواهینامه تخصصی پزشکی مجاز به شرکت در آزمون شدند.
آزمون ارتقاء دستیاری و گواهینامه تخصصی پزشکی در شرایطی انجام شد که مدتی پیش برخی از داوطلبان آزمون با ارسال نامه ای به استاندار تهران و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که مسئولیت فرماندهی ستاد ملی مقابله با کرونا در استان تهران را بر عهده دارد، نسبت به برگزاری این آزمون در روز جمعه ۱۸ تیر همزمان با شیوع پیک پنجم کرونا و مقاومت وزارت بهداشت درباب لغو این آزمون اعتراض کردند و خواهان لغو این آزمون شدند.
دکتر سعید هاشمی نظری رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت بهداشت در پاسخ به اعتراض داوطلبان آزمون ارتقاء و گواهینامه دستیاری پزشکی با تاکید بر این که این آزمون به هیچ عنوان لغو نخواهد شد، به ایسنا اظهار داشت: بالای ۸۰ درصد داوطلبان این آزمون واکسن کرونا ویروس دریافت نمودند بدین سبب به عفونت کرونا مبتلا نمی شوند.
ایشان سپس اشاره کرد: داوطلبان آزمون فوق دستیارانی هستند که همیشه در محیط بیمارستانی حضور دارند. بدین سبب حضور آنها در مراکز آزمون خطری را متوجه آنها نخواهند کرد چونکه بیماری در این محیط وجود ندارد.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت اشاره کرد: اگر قرار باشد خطری از نظر ویروس کرونا داوطلبان آزمون ارتقاء و گواهینامه تخصصی را تهدید کند در محیط بیمارستان که حضور دارند بیشتر آنها را در معرض ویروس قرار می دهد تا محیط آزمون. بدین سبب این آزمون ریسک افزوده ای برای آنها ایجاد نخواهد کرد و آزمون در تاریخ مقرر برگزار می گردد.
منبع:

1400/04/18
14:17:46
5.0 / 5
321
تگهای خبر: آزمون , آموزش , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی