۱۱ فیلم پرفروش سینما در سال كرونازده ۱۴۰۰

۱۱ فیلم پرفروش سینما در سال كرونازده ۱۴۰۰ به گزارش بازار مقاله از آغاز سال ۱۴۰۰ برخی کارگردانان سینما با علم به شرایط نامساعد کشور به واسطه پاندمی کرونا تن به اکران فیلم خود داده ‎اند که ۱۱ فیلم بیشترین سهم مخاطب را داشته اند.به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، بر مبنای آخرین آمار انتشار یافته در سایت سمفا (سامانه مدیریت فروش و اکران سینما) ۱۱ فیلم بیشترین سهم را جذب مخاطب سینماها داشته اند که پرفروش ترین آنها شنای پروانه با فروش ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و کمترین آنها پیشی میشی با ۲۵۷ میلیون تومان فروش بوده است.

اما مرور وضعیت فیلمهای سینمایی بر مبنای آمار نشان داده است تازه ترین ساخته مجید مجیدی با عنوان خورشید در مجموع ۸۵ هزار و ۲۲۴ مخاطب در ۲۴۳ سالن و هشت هزار و ۲۶۰ سانس نمایش داده شده است.

این فیلم با بازی علی نصیریان که از نوروز ۱۴۰۰ نمایش خویش را شروع کرده تا به امروز یک میلیارد و ۳۴۰ میلیون تومان فروش داشته است.

فیلم سینمایی هفته ای یک مرتبه آدم باش به کارگردانی شهرام شاه حسینی هم با ۶۰ هزار و ۱۸۶ مخاطب در ۲۵۴ سالن توانسته ۹ هزار و ۵۵۷ سانس اکران شود.

این فیلم هم از آثار اکران نوروز است که توانسته فروش یک میلیارد و ۲۸۵ میلیون تومانی را ثبت کند.

اما فیلم سینمایی دینامیت به کارگردانی سیدمسعود اطیابی را باید جدید ترین فیلم اکران سینما دانست که عوامل آن ریسک نمایش دراین شرایط را قبول کردند.

این فیلم با ۲۳۶ سالن و ۲ هزار و ۴۸۱ سانس نمایش توانسته ۵۱ هزار و ۸۳۷ مخاطب را به سالن های سینما بیاورد.

دینامیت با بازی پژمان جمشیدی از تاریخ ۱۰ تیرماه اکران خویش را شروع کرده و تا کنون یک میلیارد و ۱۱۱ میلیون تومان فروخته است که یک رکورد خیلی خوب در این شرایط کرونایی برای سینما بشمار می رود.

تک خال ساخته مجید مافی هم پس از هشت هزار و ۳۲۰ سانس نمایش در ۲۲۱ سالن سینما ۴۶ هزار و ۹۲۴ مخاطب داشته است.

این فیلم از ششم فروردین ۱۴۰۰ اکران خویش را شروع کرده و تا کنون ۹۱۰ میلیون تومان فروش داشته است.

شنای پروانه اولین تجربه کارگردانی محمد کارت هم حالا در ۹۰ سالن سینما درحال نمایش است. این فیلم با یک هزار و ۷۷۴ سانس نمایش توانسته ۱۳ هزار و ۷۶۶ مخاطب را جذب نماید.

هر چند آغاز اکران شنای پروانه به سال قبل بازمی گردد اما به علت تعطیلی مداوم سینماها نمایش اصلی این فیلم به سال ۱۴۰۰ موکول شد و در نهایت توانست ۳ میلیارد و ۴۳۹ میلیون تومان فروش کند.

خون شد آخرین ساخته مسعود کیمیایی هم نتوانسته آنقدر که انتظار می رفت مورد اقبال مخاطبان سینما قرار بگیرد. این فیلم که از ۶ فروردین ۱۴۰۰ نمایش خویش را شروع کرده با نمایش در ۱۶۵ سالن سینما ۸ هزار و ۱۵۷ مخاطب داشته است.

فیلم سینمایی خون شد در مجموع ۲ هزار و ۲۳۸ سانس نمایش فروش یک میلیارد و ۸۲۴ هزار تومانی را تجربه کرده است.

آن شب با بازی شهاب حسینی و کارگردانی کوروش آهاری دیگر فیلم اکران ۱۴۰۰، تعداد مخاطبانش ۶ هزار و ۷۷۱ نفر بوده است.

این فیلم با نمایش در ۶۴ سالن سینما در مجموع یک هزار و ۱۶۴ سانس نمایش داده شده است.

این فیلم که در ژانر وحشت که از گونه های کمتر ساخته شده سینمای ایران است در نهایت فروشی بهتر از یک میلیارد و ۶۶۶ میلیون تومان بیشتر نداشته است.

لاله به کارگردانی اسدالله نیک نژاد دیگر فیلم اکران سال ۱۴۰۰ با نمایش در ۱۲۶ سالن سینما و یک هزار و ۱۸۶ سانس در نهایت ۴ هزار و ۳۳۱ مخاطب جذب کرده است.

این فیلم با بازی نیکی کریمی که بر مبنای داستان واقعی لاله صدیق قهرمان اتوموبیل رانی ساخته شده در نهایت ۹۰۲ میلیون تومان فروخته است.

فیلم پر حرف و حدیث دیدن این فیلم جرم است به کارگردانی رضا زهتابچیان هم این روزها در ۴۶ سالن سینما درحال نمایش است.

این فیلم با ۷۳۹ سانس نمایش ۳ هزار و ۹۶۲ مخاطب سینما را جذب خود کرده و توانسته فروش ۸۶۹ میلیون تومانی را تجربه کند.

آقای سانسور دهمین فیلم اکران این روزهای سینمای است که با بازی محمدرضا فروتن و کارگردانی علی جبارزاده تا کنون ۳ هزار و ۳۵۶ مخاطب داشته است.

این فیلم با نمایش در ۳۱ سالن سینما و ۴۴۷ سانس اکران فروش ۸۳۵ میلیون تومانی را تجربه کرده است.

پیشی میشی تنها نماینده سینمای کودک در اکران سال ۱۴۰۰ به کارگردانی حسین قناعت هم تا کنون یک هزار و ۱۴۳ مخاطب داشته است.

این فیلم با ۲۳۳ سانس نمایش هم اکنون در ۲۳ سالن سینمای درحال اکران است و تابحال فروش ۲۵۷ میلیون تومانی را تجربه کرده است.

هر چند این میزان فروش فیلمهای سینمایی در شرایط قبل از انتشار کرونا حدودا هفته ای برای فیلمها رقم می خورد اما همین میزان فروش و روشن بودن چراغ سینما در این روزها هم غنیمت بشمار می رود.


1400/04/16
23:30:19
5.0 / 5
315
تگهای خبر: علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی