اجرای طرحی برای ورود فرزندان بازنشستگان به اكوسیستم نوآوری

اجرای طرحی برای ورود فرزندان بازنشستگان به اكوسیستم نوآوری به گزارش بازار مقاله تفاهمنامه همکاری میان یکی از مراکز نوآوری و پارک فناوری پردیس به منظور مشارکت فرزندان بازنشستگان در اکوسیستم نوآوری به امضا رسید.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا، طی مراسمی تفاهمنامه همکاری میان یکی از مراکز نوآوری و پارک فناوری پردیس در زمینه ورود فرزندان بازنشستگان به اکوسیستم نوآوری با عنوان "طرح توانمندسازی شغلی صدف" به امضا رسید.
عادل دهدشتی، مدیرعامل این مرکز نوآوری در حوزه سالمندی در آیین انعقاد این تفاهمنامه همکاری مخاطبان "طرح توانمندسازی شغلی صدف" را با اولویت جذب فرزندان بازنشسته زیر پوشش صندوق بازنشستگی کشوری دانست و افزود: با همراهی اداره کل امور اجتماعی صندوق بازنشستگی کشور نیازسنجی انجام شد و به این نتیجه رسیدیم عدد قابل توجهی از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد داریم که قابلیت های قابل توجهی دارند و مشارکت آنها در دوره های توانمندسازی شغلی می تواند آنها را به سفیران اکوسیستم نوآوری و استفاده از ارزش های نوآوری در سازمان های مختلف تبدیل کند.
وی ضمن اشاره به تأمین هزینه های اجرای "طرح توانمندسازی شغلی صدف" اظهار داشت: بخشی از هزینه ها بر عهده معاونت علمی ریاست جمهوری است و قسمتی دیگر را صندوق بازنشستگی کشوری و این مرکز نوآوری پرداخت خواهند کرد و بخش کمی که حدود ۲۰ درصد است را شرکت کنندگان پرداخت خواهند کرد.
دهدشتی خاطرنشان کرد: در این رویداد به جای استفاده از اساتید آکادمیک از مدیران میانی صندوق بازنشستگی کشوری که درگیر مهارت های ساختاری و میدانی هستند، استفاده خواهیم کرد و در این دوره برگزاری ۸۰ ساعت آموزش برای شرکت کنندگان پیشبینی شده است که طی آن مهارت هایی همچون کارورزی در مرکز و معرفی به استارت آپ ها و تبدیل به تیم نوآوری اتفاق خواهد افتاد.
وی با تکیه بر این که رویکرد اصلی این طرح بازنشستگان است، اظهار داشت: اما در حوزه کارآفرینی پس از دوره بازنشستگی هم درحال بررسی است.
مدیر عامل این مرکز نوآوری در حوزه سالمندی خاطرنشان کرد: در "طرح توانمندسازی شغلی صدف" آموزش نرم، غربالگری برای شناسایی افراد مستعد و جذب حوزه های نوآوری مرکز نوآوری صبا بررسی شده است. تفاوت ما با دانشگاه ها و بنیاد ملی نخبگان این است که ما افراد را در صنعت اکوسیستم قرار خواهیم داد.
منبع:

1400/04/12
17:11:00
5.0 / 5
323
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی