رایزن جدید فرهنگی ایران در روسیه ارائه شد

رایزن جدید فرهنگی ایران در روسیه ارائه شد به گزارش بازار مقاله مسعود احمدوند بعنوان رایزن فرهنگی جدید جمهوری اسلامی ایران در روسیه ارائه شد.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا در جلسه ای با حضور کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه و دیگر مسئولان نهادهای ایرانی و کارکنان سفارت «مسعود احمدوند» جایگزین قهرمان سلیمانی شد که حدود چهار سال این سمت را در روسیه به عهده داشت.

جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه در این نشست ضمن اشاره به زمینه ها و ظرفیت های بالای فعالیت های فرهنگی ایران و روسیه، بر اهمیت کار رایزنی فرهنگی در این مورد تصریح کرد.

وی اظهار داشت: اشتیاق مردم روسیه در مورد آشنایی با ایران و علاقه آنها به فعالیتهای فرهنگی وهنری، فرصت خوبی برای توسعه این گونه اقدامات با هدف شناسایی فرهنگ و تمدن و مسایل مذهبی ایران برای روسها فراهم نموده است.

جلالی در باره لزوم گسترش روابط فرهنگی دو کشور اظهار داشت: روابط سیاسی اگر پشتوانه فرهنگی و اقتصادی نداشته باشد همیشه می تواند متزلزل شود چون روابط سیاسی عموما وابسته به اراده رهبران و برداشت های آنها از جامعه جهانی و مسائل منطقه ای روابط بین المللی است.
وی خاطرنشان کرد: اما اگر روابط سیاسی به روابط اقتصادی و وابستگی فرهنگی و شناخت دو کشور از یکدیگر متکی باشد، می تواند پایدار باقی بماند ازاین رو در بحث فرهنگ، ارتباطات ما ناچیز و این نیازمند است تا تقویت شود.
جلالی از سلیمانی بعنوان مدیری نام برد که طی این سالها در جهت تقویت فرهنگی دو کشور اهتمام بسیار خوبی از خود نشان داد و خواهان همکاری نهادهای ایرانی با احمدوند رایزن جدید فرهنگی برای پیشبرد فعالیت های فرهنگی با روسیه شد.
منبع:

1400/04/04
14:02:18
5.0 / 5
291
تگهای خبر: ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی