جای خالی قطعه نام آوران در آرامستان همدان

جای خالی قطعه نام آوران در آرامستان همدان بازار مقاله: ایرنا- شنیدن خبر فوت نام آوران و چهره های ماندگار هراندازه که تلخ و تاسف بار است، پراکندگی قبور این درگذشتگان در آرامستان همدان برازنده تکریم آنها بعنوان نامداران و چهره های ماندگار ورزشی، فرهنگی و اجتماعی هم نیست.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایرنا، استان همدان مملو از چهره های ماندگار و افتخارآفرین است که هر یک در ویترین موفقیت های استان سهم به سزایی دارند.
باغ بهشت همدان سال ۱۳۴۲ در زمینی به مساحت ۱۰۷ هکتار از طرف «محسن خان قراگزلو» وقف شد و از سال ۱۳۴۴ مبادرت به دفن اموات در این موقوفه شده و افزون بر آن، سایت جدید باغ بهشت همدان ۹ سال قبل در زمینی به مساحت ۶۷ هکتار راه اندازی شد.
حال این که نام آوران خصوصاً قهرمانان ورزش همدان سهمی از این آرامستان ندارند و هر یک در گوشه ای از آن به خاک سپرده شده اند.
آخرین چهره ماندگار استان که به خاک سپرده شد، «مهدی بوجاریان» پیشکسوت و مربی بهادار فوتبال و معلم بازنشسته تربیت بدنی بود که بیش از ۴۰ سال در عرصه های مختلف مدیریتی و اجرائی در خدمت فوتبال کشور فعالیت داشت و در مراسم وی انبوهی از جمعیت ورزش دوستان و چهره های فرهنگی حضور داشتند.
در آرامستان همدان چهره های مطرح و ماندگار ورزشی به خاک سپرده شده اند که هر یک سهم به سزایی در ویترین پرافتخار ورزش استان دارند.
قطع به یقین ارج نهادن به مقام و جایگاه قهرمانان و نام آوران امری لازم است و انتظار می رود قطعه چهره های مطرح و ماندگار ورزشی بمنظور خاکسپاری نام آوران برجسته استان در رشته های مختلف ایجاد شود.
حتی می تواند این مهم را با ایجاد قطعه مشاهیر، مفاخر، هنرمندان و خبرنگاران نیز راه اندازی نمود تا به صورتی یاد و خاطره بزرگان و هنرمندان این استان زنده نگه داشته شود.
امیدواریم با عمل به این اقدام گوشه ای از زحمات و کوشش های باارزش هنرمندان و نام آورانی که سالهای سال برای این دیار زحمت کشیده اند جبران شود.
چهره های ماندگاری که چهره در نقاب خاک می کشند، برای همگان دارای جایگاه باارزش هستند و چه بهتر که در کنار یکدیگر قرار بگیرند و دسترسی برای حضور در قبور آنها آسان سازی شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان درباب ایجاد قطعه ای تحت عنوان «نام آوران» در آرامستان شهر همدان اظهار داشت: پیگیری های لازم در این خصوص انجام شده و امیدواریم که به زودی قطعه ای تحت این عنوان برای دفن قهرمانان و نام آوران ورزشی استان ایجاد شود.
«حمید سیفی» با تاکید بر این که تا زنده ایم باید قدردان مفاخر و شخصیت های نام آور دیار خود باشیم، اضافه کرد: بااینکه مرگ یک حقیقت مسلم است اما بهتر آنست که قدردانی و تجلیل از شخصیت های نام آوار و افتخار آفرین در دوره حیات آنها باشد، هرچه که باید همیشه از این افراد تقدیر و تجلیل کرده و نام و یاد آنها در تاریخ منطقه ثبت و ضبط نماییم.
به گفته وی، ایجاد قطعه ای تحت عنوان «نام آوران» در آرامستان شهر همدان همچون مطالبات مردم و همین طور چهره های برجسته ورزشی استان است که بعنوان یک وظیفه این مساله را تا حصول نتیجه پیگیری خواهیم کرد.منبع:

1400/03/04
09:29:29
5.0 / 5
1152
تگهای خبر: علم , قطعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی