ایرنا میزبان تمام صداهای انتخابات است

ایرنا میزبان تمام صداهای انتخابات است به گزارش بازار مقاله خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در جهت اجرای اصل بنیادین جمهوریت و عمل به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص تحقق «مشارکت حداکثری» در انتخابات، به دور از هرگونه پیش داوری های مبتنی بر سلایق سیاسی، میزبان تمام آرا و دیدگاه های قانونی همه داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم خواهد بود.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا؛ سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خردادماه سالجاری برگزار می شود تا برگ دیگری از دفتر جمهوری نظام ورق خورده و مردم ایران هشتمین رئیس جمهوری خویش را راهی پاستور کنند. رویدادی مهم که تجلی اراده ملت در تعیین سرنوشت خود یاد می شود.
در سالهای اخیر بیشتر از هر زمان دیگری متاثر از رسانه ها، شبکه های اجتماعی و فضای مجازی است. ازاین رو ایجاد شور و از آن مهم تر شعور به منظور حضور مردم در پای صندوق های رای و انتخاب فردی اصلح از رسالت های سنگینی است که بر دوش رسانه های مکتوب و آنلاین احساس می شود. این مهم در برهه اخیر به جهت شرایط خاص اهمیت ویژه ای می یابد؛ در مقطع کنونی حضور مردم در پای صندوق های رای خیلی بیشتر از هر زمان دیگری نیاز کشور است و ازاین رو رهبر معظم انقلاب در سخنرانی های اخیر خود بارها به این مورد اشاره و آنرا مورد تاکید قرار دادند.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین روز سال انتخاباتی و در سخنرانی نوروزی خود ضمن اشاره به این که از جهت وجهه خارجی هم انتخابات و حضور مردم و مشارکت مردم، نشان دهنده اقتدار ملّی است؛ تاکید کردند: این را همه باید بدانیم و اذعان نماییم که بله، امکانات دفاعی و قدرت های دیپلماسی و امثال اینها به کشور اقتدار می دهد، در این شکّی نیست امّا بیشتر از همه اینها مردم یک کشورند، ملّتند که اقتدار می دهند.»
ایشان همینطور ۲۱ اردیبهشت هم در دیدار تصویری با نمایندگان تشکل های دانشجویی تاکید کردند: حضور پر شور مردم در انتخابات تاثیر زیادی در قوت و توانایی های دولت منتخب دارد و باعث افزایش آبرو، امنیت و قدرت بازدارندگی کشور می شود. ایشان بعد از تاکید بر مشارکت بالا در انتخابات، «انتخاب مطلوب و خوب» را مورد تاکید قرار دادند و گفتند: دولتی باید تشکیل گردد که دارای کفایت و مدیریت، با ایمان، لبریز از امید و معتقد به توانمندی های داخلی باشد چون که اگر مسئولین دولتی ناامید باشند کاری از پیش نمی رود.
ایران روز ۲۸ خرداد ماه به صورت همزمان شاهد چهار انتخاب از جانب مردم خواهد بود. انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم، مجلس خبرگان رهبری، شورای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی اما در بین این چهار انتخابات، انتخابات ریاست جمهوری و تعیین سکانداری دولت آینده و ریاست قوه اجرایی به جهت نقش ویژه این قوه در امور کشور از دیگر انتخابات اهمیت بیشتری داراست.
پروسه این انتخابات از ۲۱ اردیبهشت با ثبت نام داوطلبان نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری شروع شده و تا روز اعلام نتایج نهایی ادامه خواهد داشت. بر مبنای آمار اعلامی وزارت کشور بیشتر از ۵۰۰ نفر در این دوره ثبت نام کرده اند که شورای نگهبان در حال بررسی پرونده ها و مستندات داوطلبان است. این فرایند با بیان نامهای نهایی نامزدها نفس گیرتر از همیشه پیگیری خواهد شد.
ایرنا آماده انعکاس دیدگاه های نامزدهاست
تجربه انتخابات گذشته نشان داده که اقبال عمومی به نامزدی است که برنامه های روشن و راهکاری برای مشکلات پیش رو مردم و کشور داشته باشد که البته انعکاس و تبیین این راهکار جز با مساعدت رسانه های حرفه ای و بی طرف میسر نیست.
اکنون و در ایام پیشرو، خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با اتکا به پشتوانه های غنی در عرصه اطلاع رسانی و خبری، آمادگی خویش را برای میزبانی از نامزدهای محترم ریاست جمهوری با هر رویکرد و سلیقه برای عرضه دیدگاه ها و نظرات انتخاباتی در چارچوب نشست خبری، گفت وگوی مکتوب و تصویری اعلام می کند.
ستاد خبری انتخابات خبرگزاری جمهوی اسلامی در جهت کمک به تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص «مشارکت پرشور و انقلابی مردم در انتخابات» و همچنین، کوشش برای «انتخاب مطلوب» از میان نامزدها، بگونه ای برنامه ریزی نموده است تا همه نامزدها به صورت منصفانه و عادلانه از فرصت های فضای مجازی برای رساندن صدای خود به مخاطبان بهره برده و دیدگاه ها و برنامه های خویش را برای مردم تشریح کنند. ازاین رو از روز یکشنبه دوم خرداد؛ میزبان برخی از داوطلبان انتخابات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، روسای ستادها و تشکل های حامی آنان، کارشناسان سیاسی و هم مسؤلان برگزاری انتخابات خواهد بود. این مبادرت به ویژه در شرایط کنونی انتشار کرونا که برگزاری تجمعات گسترده و برگزاری کمپین های تبلیغاتی خیابانی را با دشواری ها و محدودیت های جدی مواجه کرده است، از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
برنامه گفتگو با داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، نامزدهای احراز صلاحیت شده، تشکل ها و جریانات حامی آنان و کارشناسان سیاسی و مجریان و ناظران برگزاری انتخابات در چارچوب «میز انتخابات ایرنا» صورت می گیرد تا رای دهندگان را هر چه بیشتر با دیدگاه ها و برنامه های نامزدها آشنا کرده و به برگزاری انتخاباتی پرشور در کشور یاری رساند.
این برنامه علاوه بر انتشار در چارچوب متن، ویدیو، عکس و دیگر فرآورده های خبری، به صورت آنلاین هم از حساب کاربری ایرنا در شبکه اجتماعی اینستاگرام به نشانی @بازار مقاله_۱۳۱۳ پخش خواهد شد.
ایرنا در همین راستا، آمادگی خویش را برای میزبانی از همه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، ستادها و تشکل های حامی آنان در تهران اعلام و از آنان دعوت می کند در نشست های میز انتخابات ایرنا به منظور تبیین برنامه ها و دیدگاه های خویش را درباره موضوعات مختلف حضور یابند.
مراکز استانی ایرنا در سرتاسر کشور هم با برگزاری میزگردها و نشست های کارشناسی با فعالان سیاسی و حزبی و ائتلاف های سیاسی حامی نامزدهای مختلف انتخابات برای تحقق رسالت حرفه ای ایرنا و حضور پرشور مردم پای صندوق های رای انتخابات ریاست جمهوری، شوراها و میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی تلاش می کنند.
ایرنا بعنوان خبرگزاری رسمی کشور با بیشتر از ۸۷ سال سابقه فعالیت همواره کوشیده است در مقاطع مختلف تاریخی و عرصه های عرصه های افتخارآفرین ملی همچون انتخابات به طور جدی در میدان حضور داشته و با تاکید بر شعار «سرعت، صحت و دقت» نسبت به پوشش رویدادها و اطلاع رسانی صادقانه به مردم اقدام نماید.
خبرگزاری جمهوری اسلامی در همین راستا از ماه ها پیش نسبت به برنامه ریزی برای پوشش هر چه بهتر انتخابات ۱۴۰۰ اقدام نموده و تلاش می کند رسالت خویش را برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری، شوراها و میاندوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در روز ۲۸ خردادماه بخوبی ایفا کند.
در همین راستا، صفحه ویژه انتخابات ۱۴۰۰ قبل از آغاز فعالیتهای انتخاباتی و تب و تاب رویدادهای در رابطه با این حوزه، با هدف ایجاد دسترسی ساده تر برای مخاطبان، عرضه بهتر اخبار و گزارش ها، چینش مناسب تر موضوعات و ایجاد تنوع و زیبایی بیشتر، طراحی و بوجود آمده است.
مبنای طراحی این صفحه بگونه ای است که خبرها و گزارش های در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میاندوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در چارچوب چیدمانی که پرچم مقدس جمهوری اسلامی را برای مخاطبان تداعی می کند، عرضه می شود.
علاوه بر بخش های اصلی این صفحه که مختص خبرهای انتخابات ریاست جمهوری، شورای شهر و روستا، مجلس و خبرگان رهبری است، بخش های تکمیلی چندرسانه ای شامل عکس، اینفوگرافی و فیلم، محصولات در رابطه با انتخابات پیش رو را به مخاطبان عرضه می کند.
اطلاعیه های انتخابات، اخبار احزاب، رصد رسانه ها، انتخابات در جهان و انتخابات از نگاه آمار از دیگر بخش هایی است که از زمان طراحی صفحه انتخابات در ایرنا، محصولات خبری متنوع را در کنار بخش های که پیشتر به آن اشاره شد، مجموعا در ۱۲ باکس مختلف در معرض نگاه مخاطبان قرار می دهد.
طراحی صفحه انتخابات در ایرنا بگونه ای است که بخشی از خبرها بر مبنای کلیدواژه در باکس های خبری قرار می گیرد و بخش دیگری هم به صورت انتخابی در بخش های مختلف این صفحه جانمایی می شود. از آغاز بهمن ماه ۱۳۹۹ تا اول خردادماه سال جاری، ۴۳۷۵ خبر انتخاباتی در صفحه ویژه انتخابات ۱۴۰۰ در ایرنا قرار گرفته و تابحال میلیونها بازدید داشته است.
تلاش های صورت گرفته در ماه های گذشته و یک ماه آینده، همه در راه تاثیرگذاری درست، شفاف و به دور از هرگونه ارزش داوری های مبتنی بر سلایق و عقاید سیاسی است. ایرنا تلاش خواهد نمود در گام نخست با انعکاس صادقانه دیدگاه نامزدها، مردم را در انتخابی دقیق یاری داده و صدای مردم باشد و از طرفی با فراهم آوردن بستری مناسب و حرفه ای، صدای نامزدهایی باشد که برای آینده ایران خویش را در معرض رای مردم قرار خواهند داد.


1400/03/02
12:53:27
5.0 / 5
861
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی