راهكاری برای ضد شرگی كیلرهای چوب با نانو

راهكاری برای ضد شرگی كیلرهای چوب با نانو به گزارش بازار مقاله یکی از شرکتهای مستقر در مرکز رشد شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان پوشش های شفاف بر پایه آب مخصوص چوب (کیلر) حاوی نانوذرات جهت بهبود خواص ضد شرگی تولید کرده است.


به گزارش ایسنا، کیلرهای نانویی ساخته شده از جانب این شرکت فناور با ایجاد سطحی زیبا و براق و یکنواخت روی چوب باعث افزایش طول عمر و ماندگاری چوب رنگ شده می شوند که این امر به علت وجود نانوذرات در این کیلرها است و وجود این نانو ذرات سبب شده استفاده از آن کاهش هزینه ها، کاهش خطر آتشسوزی و کاهش آلودگی به علت استفاده از آب و حذف تینر را به دنبال داشته باشد.
همینطور این پوشش های نانویی قابلیت شستشو داشته و زیرلایه ای مناسب برای پوشش های مختلف است. از طرفی کیلرهای نانویی بسیار سریع خشک می شوند و در مقابل سایش و اصطکاک با اجسام خارجی بسیار مقاوم هستند. این کیلرها فاقد هرگونه بوی تند و نامطبوع بوده و جهت استفاده در محیط های صنعتی و خانگی بسیار مناسب هستند.
افزودن نانوذرات به این محصول خاصیت ضد شرگی در این محصول را فراهم نموده است. همینطور با اضافه شدن نانوذرات به کیلر از میزان ته نشین شدن آن هم کاسته شده است.
کیلرها معمولا بر دو نوع براق و مات دسته بندی می شوند. برخی کیلرها پایه آب نیستند و از تینر بعنوان رقیق کننده برای آنها استفاده می شود. مزیت کیلرهای پایه آب نسبت به انواع کیلرهای دیگر که با تینر رقیق می شوند این است که خطرات آنها کمتر بوده و باعث بروز سرطان در مصرف کننده نمی شوند.
به نقل از ستاد نانو، کیلر پایه آب که بعنوان پوشش محافظتی روی سطوح چوب به کار می رود که یک پوشش مقاوم روی سطوح رنگ شده ایجاد و از سطوح در مقابل آب، نور خورشید و شرایط جوی محافظت می کند. این محصول با آب رقیق و به سادگی با قلم مو روی سطوح چوبی استعمال می شود.
منبع:

1400/03/01
10:15:39
5.0 / 5
733
تگهای خبر: تحقیق , شركت , صنعت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی