رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها تاكید كرد

استثنائی ترین كشور در برگزاری كنكور هستیم

استثنائی ترین كشور در برگزاری كنكور هستیم رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها با اعلان اینکه استثنائی ترین کشور در برگزاری کنکور هستیم، اظهار داشت: در چند سال اول باید بحث پذیرش دانشجو در دانشگاه ها محتاطانه اتفاق بیفتد.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا، حجت الاسلام مصطفی رستمی در جلسه ۱۴۷ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور اظهار نمود: ایرادهای جدی در بحث کنکور داریم و تغییر لازم است. تغییر نیز هزینه ها و لرزش هایی دارد بدین سبب باید به دنبال تغییر با کمترین هزینه و بیشترین عایدی برویم.
وی اظهار داشت: در برگزاری کنکور استثنائی ترین کشور هستیم و این سیستم متمرکز فقط در کشور ما وجود دارد. باید از تجربیات دیگر کشورها هم استفاده نمائیم. ضمن اینکه بحث اثر وضعیت فعلی بر نظام تعلیم و تربیت باید جدی گرفته شود. این شیوه بر تمام جریان آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت اثر می گذارد. چون نظامی را طراحی نموده ایم که علم نما است.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت الاسلام و المسلمین رستمی اظهار داشت: باید مزایای کنکور حفظ شود و بحث های ترمیمی در نظر گرفته شود و حتی بحث پذیرش دانشگاه ها باید محتاطانه در چند سال اول رخ دهد تا کمترین عوارض با بیشترین آورده را داشته باشد.
در ادامه دکتر ابراهیم سوزنچی معاون خط مشی گذاری شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در ادامه جلسه اظهار داشت: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود اعلام نمودند که مسئولان آموزش و پرورش برای کنکور تدبیری بیندیشند که این جمله نشان دهنده اهمیت و ضرورت از بین بردن لطمه های موجود است.
وی اظهار داشت: از نظر اجرائی اقداماتی باید برنامه ریزی شود که قابل اجرا باشد. بحث محرومیت آموزشی ضرورت بسط عدالت آموزشی با اجرای طرح ساماندهی کنکور مورد اهمیت و تاکید است. چون در کنکور با تراز شدن رتبه ها این مشکل تفاوت معدل ها حل می شود. در این طرح پیش بینی شده که بحث امتحانات نهایی سنجش و پذیرش باید در ستاد نقشه جامع علمی کشور مصوب شود.
سوزنچی اظهار نمود: اگر عزم اجرای این سیاست را داشته باشیم می توانیم ادعا نماییم با اتخاذ سیاست هایی، طرح ۶۰ درصد سوابق تحصیلی و ۴۰ درصد آزمون قابلیت اجرا دارد.1400/02/04
21:10:38
5.0 / 5
770
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی