جهاد در قرنطینه روایت بانوانی كه مقابل كرونا ایستادند

جهاد در قرنطینه روایت بانوانی كه مقابل كرونا ایستادند به گزارش بازار مقاله کتاب «جهاد در قرنطینه» روایتی از فعالیتهای بانوان در کارگاه جهادی شهید «ابراهیم زاده» در جهاد مقابله با ویروس کرونا است.


به گزارش خبرنگار حوزه ایثار وشهادت ایرنا، کتاب «جهاد در قرنطینه» به همت انتشارات «راه یار» چاپ و روانه بازار نشر شد.
این اثر، پنجمین کتاب از مجموعه عناوین ناشر درباره «مدافعان سلامت» است که معصومه بائی تحقیق و فروغ زال تدوین آنرا برعهده داشته اند.


در بخشی از مقدمه این کتاب می خوانیم: «روزهای پایانی سال ۱۳۹۸، اتفاقی افتاد تا نسلی که جنگ ندیده و دهه‌ی شصت را درک نکرده بود، بتواند صفای خاطرات آن زمان را بچشد. خاطراتی که از فداکردن جان ها در خط مقدمش تا دستکش و کلاه بافتن و مربا گرفتن پشت جبهه اش برای نسل های بعد، فقط کلماتی خواندنی و شنیدنی و دور بودند و هیچ کس حتی فکرش را هم نمی کرد بتواند ذره ای از آن حال وهوا را درک کند.
روزهای پایانی سال ۹۸ کرونا آمد. صف های نماز جماعت از هم گسست و مسجدها و پایگاه ها خالی شد، کتابخانه ها تعطیل، دورهمی ها لغو و کلاس ها مجازی شد، دانشگاه ها بی دانشجو ماند، دیدوبازدیدها تلفنی شد و کم کم کورسوهای امیدی که نسل جدید برای برگشتن به صفای قدیم داشت، باید از بین می رفت؛ اما نرفت؛ چون هشت سال دفاع مقدس به ما یاد داده بود که در کمبودها خودکفا، در کاستی ها خلاق، در تنگناها جسور و در تحریم ها غنی می شویم. کرونا آمد و به همه نشان داد مردم، همان مردم دوران جنگ اند. هنوز هم همان امام است و همان امت و چیزی بین خاطرات جا نمانده.
کتاب پیش رو روایتی است از مردمی که به محض ایجاد بحران و تهدید برای کشورشان، قرنطینه خانگی را به میدان جهاد تبدیل کردند. در حالیکه با آمدن کرونا، مردم متمدن غرب، به خوی غرب وحشی شان برگشته بودند و فروشگاه ها را غارت می کردند، ما هم به گذشته مان برگشتیم. انگار باردیگر مسجد و حسینیه ها، پایگاه های پشتیبانی جبهه شده و خانم ها شال و کلاه بافتن و شستن و دوختن لباس های رزمندگان را از سر گرفته باشند. این دفعه هم همان دست ها دوختند و همان چرخ ها چرخیدند، فقط جای پارچه لباس های خاکی را پارچه های سفید ماسک و گان گرفت.»
پیش از این کتاب های «نوبت شماست»، «به چند خیاط ماهر نیازمندیم»، «نذر نفس» و «هفت خان شستن» هم توسط این ناشر درباره «مدافعان سلامت» و فعالیتهای جهادی در مقابله با شیوع بیماری کرونا انتشار یافته است.
منبع:

1400/01/31
19:18:38
5.0 / 5
1140
تگهای خبر: تحقیق , چاپ , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی