مدیر مركز نظارت و ارزیابی راهبردی دانشگاه تربیت مدرس اعلام كرد

جهت دهی و هدایت فعالیت اعضای هیات علمی به سمت مسئولیت های اجتماعی

جهت دهی و هدایت فعالیت اعضای هیات علمی به سمت مسئولیت های اجتماعی مدیر مرکز نظارت و ارزیابی راهبردی دانشگاه تربیت مدرس از ارزیابی عملکرد این دانشگاه بر مبنای شاخصهای مسئولیت اجتماعی اطلاع داد و اظهار داشت: دانشگاه بدون مشارکت موثر اعضای هیات علمی خود نمی تواند مسئولیت اجتماعی را انجام دهد و هدف اصلی، جهت دهی و هدایت فعالیتهای اعضای هیات علمی دانشکده ها به سمت مسئولیت های اجتماعی در جهت نیل به دانشگاه نسل چهارم است.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا، دکتر نهاوندی در نشست بررسی عملکرد دانشکده های دانشگاه تربیت مدرس گزارشی از عملکرد دانشکده ها عرضه داد و اظهار داشت: از سال ۱۳۹۹ وزارت علوم فعالیتهای دانشگاه را در مسئولیت های اجتماعی، رصد می کند و از این به بعد ارزیابی عملکرد دانشگاه ها بر مبنای شاخصهای اجتماعی صورت خواهد گرفت.
مدیر مرکز نظارت و ارزیابی راهبردی دانشگاه تربیت مدرس حرکت به سمت ایفای نقشی فعال در حل مسایل جامعه و پاسخگویی به نیازها، توجه بیشتر به نیازهای جامعه در برنامه درسی و هدایت برنامه پژوهشی به سمت رفع نیازهای واقعی جامعه، توجه بیشتر اعضای هیات علمی دانشگاه به اهداف توسعه پایدار (یعنی توجه به فقر، گرسنگی، سلامتی وتندرستی، آموزش، برابری جنسیتی، آب تمیز، انرژی پاک و مقرون به صرفه، شغل شایسته و رشد اقتصادی، صنعت، کاهش نابرابری ها، جوامع و شهرهای پایدار، تولید و مصرف با مسئولیت، اقدامات اقلیمی، اکوسیستم های آبی، اکوسیستم های زمینی، صلح و عدالت( را از اهداف ارزیابی دانشکده ها بر اساس شاخصهای اثرات اجتماعی عنوان نمود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، وی ضمن اشاره به شاخصهای ارزیابی دانشکده ها خاطر نشان ساخت: بر این اساس، فعالیتهای بالقوه دانشکده ها بر مبنای اهداف توسعه پایدار (SDGs )در نظام رتبه بندی THE و مسئولیت های اجتماعی ابلاغ گردیده از وزارت علوم استخراج شده است. فعالیت ها در پنج دسته کلی تحقیقات انجام شده، مشارکت در سیاستگذاری در سطح محلی منطقه ای و بین المللی، برگزاری دوره های آموزشی با هدف انتقال دانش به جامعه، ایجاد استارت آپ یا شرکتهای دانش بنیان و همکاری با سازمان ها تعریف شده است. در این راستا باید فعالیتهای پژوهشی اساتید با عنایت به نیازهای جامعه و مردم صورت گیرد و اهداف مطرح شده مورد توجه قرار گیرد.
در ادامه دکتر محمد تقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: پردیس ها و دانشکدها، شاخصهای اعلام شده را مد نظر قرار دهند چونکه این شاخص ها در ارزیابی و رصد دانشگاه و هم رتبه بندی بین المللی و ارزیابی در حوزه مدیریت سبز، موثر خواهند بود و لازم است در اقدامات اجرایی، آموزشی و تحقیقاتی اساتید مورد توجه قرار گیرد.1400/01/30
14:22:09
5.0 / 5
871
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی