رییس مركز تولید و فنی سیما خبر:

بازسازی و تجهیز استودیوهای برنامه های انتخاباتی

بازسازی و تجهیز استودیوهای برنامه های انتخاباتی رئیس مرکز تولید و فنی سیما از تمهیدات این مرکز در حوزه های تولید و فنی در آستانه برگزاری انتخابات خرداد 1400 آگاهی داد.


به گزارش روز پنجشنبه گروه فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ مهرداد عظیمی اظهار داشت: در حوزه فنی از ماه ها قبل استودیو ۱۱ جام جم که مکان اصلی ضبط و پخش مناظره های داوطلبان انتخابات ۱۴۰۰ است، تخلیه شده و با تلاش شبانه روزی مهندسان و عوامل حوزه استودیوها و اداره کل فنی، اقداماتی مانند تعویض و تغییر شبکه فرسوده نور استودیو، و ایجاد زیرساخت برای ۱۴۰ خط نور، تعویض میکسر صدا و اقدامات فنی جهت استفاده ۸ دوربین و بازسازی شبکه حرکتی و تلسکوپی پروژکتورها و نصب پروژکتور های جدید LED انجام شده است.
رئیس مرکز تولید و فنی سیما درباره سایر برنامه های انتخابات نیز اظهار داشت: همچون برنامه های مهم انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری ۶ برنامه است که با عناوین «مناظره» در استودیوی شماره ۱۱، «گفت وگو با جوانان» در استودیوی شماره ۱۲، « گفت و گو با دوربین» دراستودیوی شماره ۱۳، «گفت وگوی اقتصادی » در استودیوی شماره ۱۴، «برنامه ایران ۱۴۰۰ » در استودیوی سالن همایش ها و برنامه «گفت و گو با ایرانیان خارج از کشور» در استودیوی جام جم برای ایام تبلیغات نامزدهای انتخابات درنظر گرفته شده است. از شروع امسال استودیوهای ۱۲، ۱۳، ۱۴ و ۱۵ جام جم تخلیه شده تا اقداماتی چون سیستم تهویه، نور و برق آنها صورت گیرد.
بازسازی زیرساخت نور و به روز رسانی تجهیزات نور، تعویض پروژکتورها، اپوکسی کف، نصب پرده سیلکو از دیگر اقداماتی است که این مرکز برای برنامه های انتخاباتی ۱۴۰۰ انجام داده است. همین طور تمهیدات لازم برای آماده سازی استودیوهای جام جم و مرکز همایش ها هم انجام شده یا در دست اجراست.
رئیس مرکز تولید و فنی سیما درباره اقدامات در حوزه محتوایی و تولید هم اظهار داشت: طرح دکور های انتخاباتی از ماه ها پیش از شروع رسمی تبلیغات به تأیید ریاست سازمان، ستاد انتخابات و معاون سیما رسیده و از چند هفته پیش از تبلیغات نصب می شود و همه برنامه ریزی ها برای نصب دکورها و ضبط و پخش دیگر برنامه ها تا حالا انجام شده است.
عظیمی با اشاره به برگزاری نشست های مختلف با حضور نمایندگان مرکز در ستاد انتخابات اظهار داشت: در سطح مرکز هم با کارشناسان و طراحان دکور از ماه ها قبل جلساتی برگزار شده و تمام اقدامات با هماهنگی ستاد انتخابات بوده است.
برای طرح های دکور ۶ برنامه فراخوان دادیم بطوریکه برای برنامه مناظره، حدود ۴۲ طرح دریافت کردیم که بعد از نظرات کارشناسان و ارائه به رئیس سازمان صداوسیما، یک طرح به تأیید رسید. در سایر ساختارها هم ۶۴ طرح دریافت شد که از میان آنها، در نهایت ۶ طرح به تصویب رسیده است.
عظیمی اشاره کرد: از اقدامات شاخص اداره کل تولید مرکز تولید و فنی سیما، پیش بینی تمهیدات لازم برای برنامه سازان باتوجه به شرایط کرونا و گروه بندی عوامل تولید شامل دو گروه اصلی و رزرو «کارگردان، تصویربردار، صدابردار، منشی صحنه، گریمور و... »، تدوین ۶ برنامه آموزشی، تهیه ضوابط پوشش مجریان داوطلبان و میهمانان برنامه ها، تعیین ۷ گروه تخصصی برای تعیین عوامل تولیدی، بازسازی سانتر گریم جام جم و تمهیدات لازم برای فضاسازی محیطی و پاویون جام جم است.
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری انجام خواهد شد.


1400/01/26
18:13:53
5.0 / 5
772
تگهای خبر: آموزش , تبلیغات , دوربین , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی