دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:

سونامی اطلاعات و ارتباطات جنگ نرم را بسیار پیچیده تر كرده است

سونامی اطلاعات و ارتباطات جنگ نرم را بسیار پیچیده تر كرده است به گزارش بازار مقاله دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در دیدار با آیت الله شیخ محمد یعقوبی از علما و اساتید حوزه علمیه نجف تاکید کرد: امروزه سونامی اطلاعات و ارتباطات سبب شده که جنگ نرم خیلی مشکل و پیچیده تر شود.به گزارش بازار مقاله به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع اظهار داشت: در دنیای ما مفهوم مرزها در جنگ سخت تغییر کرده است و به همین علت مرزهای ما به مفهوم واقعی همه جایی است و می توان اظهار داشت که امروزه ما با مرزهای جدیدی روبه رو هستم.

حجت الاسلام و المسلمین شهریاری با تاکید بر این مطلب که امروزه سونامی اطلاعات و ارتباطات سبب شده که جنگ نرم خیلی مشکل و پیچیده تر شود، بیان داشت: چون مفهوم مرز در دنیا جابجا شده است، رسانه ها سبب شده اند که انسان ها همزمان با هم در ارتباط بوده و بتوانند تمامی اخبار دنیا را با یکدیگر به اشتراک گذارند.

وی در ادامه به تشریح لایه های مختلف مدل مفهومی اتحادیه اسلامی و مراحل آن پرداخت.

در ادامه این دیدار آیت الله شیخ محمد یعقوبی از علما و استادان حوزه علمیه نجف، اظهار داشت: از اسباب استجابت دعا، توسل به خداوند متعال بوسیله انجام عملی است که خداوند آنرا دوست دارد که شامل انجام عمل نیکو و صالح است.

ایشان افزود: از اسباب استجابت دعا توسل به خداوند متعال است، امّا نباید بگوییم الان این کار نیک را انجام داده ام، پس خدایا آنچه را می خواهم به من عطا کن، بلکه باید این عمل صالح را برای تقرب به خداوند متعال انجام دهیم.

این استاد حوزه علمیه نجف با اشاره به طرح مدل مفهومی اتحادیه اسلامی از طرف حجت الاسلام و المسلمین شهریاری، اظهار داشت که اختلاف بین مذاهب اسلامی اختلاف فقهی و مذهبی نیست و ریشه اختلاف بین مذاهب اسلامی، سیاسی است.

آیت الله یعقوبی در ادامه اشاره کرد: طرح تشکیل اتحادیه اسلامی می تواند در جهت حل اختلافات سیاسی موثر واقع شود.

وی به وحشی گری داعش در کشتار انسانها اشاره نمود و اضافه کرد: هیچ اصول دینی و فقهی اجازه و مجوزی برای کشتار نمی دهد بدین جهت تشکیل اتحادیه اسلامی راه گشا است.منبع:

1400/01/19
23:05:33
5.0 / 5
705
تگهای خبر: استاد , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی