عكس یادگاری مریخ نورد استقامت و بالگرد نبوغ

عكس یادگاری مریخ نورد استقامت و بالگرد نبوغ به گزارش بازار مقاله در حالیکه بالگرد ˮنبوغˮ برای نخستین پرواز تاریخ سازش بر روی مریخ آماده می شود، مریخ نورد ˮاستقامتˮ عکسی یادگاری با آن گرفت تا یکی از آخرین لحظاتی که کنار هم هستند را ثبت کند.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، ناسا این تصویر را در روز چهارشنبه (۱۸ فروردین) منتشر نمود که از ترکیب ۶۲ عکس گرفته شده توسط مریخ نورد ساخته شده است این تصویر در شرایطی توسط این مریخ نورد ثبت شده که بالگرد کوچک نبوغ در فاصله ی ۱۳ فوتی (۴ متری) آن قرار دارد.
مقرر است "نبوغ" نخستین پروازش را در روز ۱۱ آوریل ( ۲۲ فروردین) انجام دهد که در پرواز مذکور، این بالگرد برمی خیزد، در جای خود معلق می شود و فرود می آید و باآنکه این رویداد ۹۰ ثانیه به طول خواهد انجامید اما کار بزرگی است که سرنوشت مأموریت را مشخص می کند.


"نبوغ" نخستین وسیله ای است که در سیاره ی دیگری پرواز خواهد نمود و ناسا آنرا به لحظه ی پرواز برادران رایت در زمین تشبیه می کند. این بالگرد سفر ۲۳۹ میلیون مایلی (۳۸۴ میلیون کیلومتر) خود به مریخ را در شکم استقامت گذراند و در تاریخ ۴ آوریل از آن جدا شد.
ناسا روز بعد (۵ آوریل) اعلام نمود که این بالگرد ۸۵ میلیون دلاری توانسته جدا از استقامت نخستین شب را در مریخ بگذراند و آژانس فضایی آمریکا را یک قدم به اهداف پروازشان نزدیک تر کرده است.
انتظار می رود "نبوغ" در روز ۱۱ آوریل (۲۲ فروردین) از یک قطعه زمین ۳۳ در ۳۳ فوتی (۱۰ در ۱۰ متر) که نخستین باند پرواز در سیاره ی دیگری است به پرواز درآید.


با این وجود عواملی برای رخ دادن این رویداد وجود دارند که باید در بهترین حالت خود باشند مانند مدل سازی الگوهای باد که توسط یکی از تجهیزات "استقامت" به نام Mars Environmental Dynamics Analyzer مشخص می شود.
"نبوغ" پره هایش را با سرعت ۲۵۳۷ دور بر دقیقه به حرکت درخواهد آورد و اگر همه چیز به خوبی پیش رود از سطح مریخ بلند می شود.
این بالگرد با سرعت ۳ فوت (۱ متر) برثانیه اوج خواهد گرفت و وقتی به ارتفاع ۱۰ فوت (۳ متر) برسد برای ۳۰ ثانیه ثابت معلق می ماند و سپس فرود می آید.
این پرواز هرچند کوتاه، مشخص می کند که آیا "نبوغ" می تواند ادامه ی مأموریت هایش را انجام دهد یا خیر؟
ناسا این پرواز را به پرواز برادران رایت تشبیه می کند و نبوغ برای یادبود نخستین پرواز برادران رایت در زمین قطعه ای از هواپیمای آنها را به همراه دارد.

1400/01/19
11:39:22
5.0 / 5
1115
تگهای خبر: فضا , قطعه , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی