عملكرد سازمان سنجش در زمینه برگزاری آزمون ها ارزیابی می شود

عملكرد سازمان سنجش در زمینه برگزاری آزمون ها ارزیابی می شود به گزارش بازار مقاله سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری همایش ملی سنجش علمی  و آزمون های ورودی آموزش عالی با هدف ارزیابی عملکرد این سازمان اطلاع داد و اظهار داشت: علاقه مندان تا ۲۲ خرداد ماه سالجاری فرصت دارند مقالات خویش را به دبیرخانه این همایش به نشانی https: //sanjeshconf.ut.ac.ir/ ارسال نمایند.


فاطمه زرین آمیزی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: سازمان سنجش آموزش کشور بعنوان نهاد ملی تخصصی متولی آزمون های ورودی آموزش عالی، استخدامی وشغلی، همواره پایش، ارزیابی وتعالی کیفی فعالیتهای خویش را در صدر برنامه های خود قرار داده است. بر این اساس این سازمان با همکاری دانشگاه تهران نسبت به تدوین طرح برگزاری "همایش ملی سنجش علمی و آزمون های ورودی آموزش عالی، مبانی، چالش ها و راهکارها" اقدام نمود که پس از تشکیل شورای سیاستگذاری در سازمان سنجش آموزش کشور درمورخ ۱۵ بهمن سال ۹۸ و تصویب کلیات طرح، اهداف آن و استقرار سازمان اجرایی همایش در چارچوب کمیته اجرایی وکمیته علمی در جهت مصوبات شورای سیاستگذاری، محورها و زیر محورهای همایش در کمیته علمی مورد بررسی دوباره قرار گرفت.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: کمیته فوق مبادرت به بررسی و شناخت ابعاد و چالش های نظام ورود به دانشگاه در ایران با هدف اصلاح و بهبود، بهره گیری از ظرفیت دانشگاه ها برای شناخت و بازاندیشی در نظام ورود به دانشگاه، بهره گیری از ظرفیت آموزش و پرورش برای شناخت و بازاندیشی در نظام ورود به دانشگاه، هم افزایی دستگاههای مرتبط و مراجع سیاست گذاری در جهت بهبود نظام سنجش و پذیرش دانشگاه و بهره گیری از دانش و تجربیات بین المللی در زمینه نظام سنجش و پذیرش دانشگاه نموده است.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: از حامیان علمی همایش میتوان به وزارت خانه های بهداشت درمان وآموزش پزشکی، آموزش وپرورش و دانشگاههای تهران، دانشگاه آزاد اسلامی و مجلس شورای اسلامی اشاره نمود.
به نقل از ایشان، مبانی نظری سنجش در نظام ورود به آموزش عالی، آزمون سازی، تهیه آزمون ها، استاندارد سازی فرایند برگزاری آزمون قبل اجرا، حین اجرا و بعد اجرا، پذیرش در نظام ورود به آموزش عالی ایران، جنبه های اجتماعی و روان شناختی، رابطه آموزش پیش از دانشگاه با فرآیند ورود به نظام آموزش عالی و اندیشه ها و رویکردهای جایگزین آزمون ورود به نظام آموزش عالی از محورهای این همایش است.
زرین تصریح کرد: برپایه اعلام دبیر کمیته علمی همایش ملی سنجش علمی و آزمون های ورودی آموزش عالی، مبانی، چالش ها و راهکارها، قرار است پیش همایش این همایش در اردیبهشت سال ۱۴۰۰ برگزار گردد که تاریخ دقیق آن در سایت همایش اعلام خواهد شد.
وی ادامه داد: علاقمندان تا ۲۲ خرداد سالجاری فرصت دارند که چکیده مقالات خویش را به دبیرخانه همایش ملی سنجش علمی و آزمون های ورودی آموزش عالی، مبانی، چالش ها و راهکارها به آدرس https: // sanjeshconf.ut.ac.ir ارسال نموده و در صورت تایید توسط کمیته علمی و تا ۴ مرداد ماه فرصت خواهند داشت تا مقاله را به صورت کامل عرضه و ارسال نمایند.
منبع:

1400/01/18
11:42:45
5.0 / 5
763
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی