اولین كارخانه نوآوری هنر راه اندازی می شود

اولین كارخانه نوآوری هنر راه اندازی می شود بازار مقاله: اولین کارخانه نوآوری هنر با هدف بروز خلاقیت های هنری در پردیس باغ ملی دانشگاه هنر راه اندازی می شود.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا، در امتداد اجرائی شدن بیانیه گام دوم انقلاب (دانشگاههای جامعه محور و کارآفرین) و در جریان بازدید دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از پردیس باغ ملی دانشگاه هنر، قرار شد اولین کارخانه نوآوری هنر بعنوان مرکز ملی فناوری های نرم و خلاق ایران در این پردیس راه اندازی و تا اختتام دولت دوازدهم به بهره برداری برسد.
همچنین در جریان این بازدید قرار شد وزارت ارتباطات در بخش IT و زیرساخت های نرم افزاری با کارخانه مد نظر همکاریهای لازم را انجام دهد.
دکتر اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی و دکتر پرویز کرمی دبیر ستاد توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و همین طور دکتر محمد صدیق دامغانی زاده رئیس پارک علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات در نیمه دوم اسفند ماه ۱۳۹۹ به همین دلیل در دانشگاه هنر حضور بهم رساندند و درباب کلیات موضوع و مرمت فضاهای باغ ملی به بررسی موضوع و تبادل نظر پرداختند.
در فضای کار اشتراکی اولین کارخانه نوآوری هنر با حضور و حمایت سرمایه گذاران بخش خصوصی و شتاب دهنده ها و تبدیل ایده های نوآورانه دانشجویان و دانش آموختگان هنری به کسب و کارهای نوآورانه، دانشگاه هنر به یکی از قطب های تولیدات محصولات فرهنگی هنری و خلاق تبدل و همین طور بستری برای جذب و ماندگاری نخبگان جوان و دانش آموختگان برتر حوزه فناوری های هنری و فرهنگی می شود.
تأسیس کارخانه نوآوری تخصصی هنر با تسهیل گری و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تبدیل ایده های خلاقانه به نوآوری و محصول فرهنگی و هنری بمنظور بستری برای بروز خلاقیت های هنری و رونق زیست بوم، رشد و کارآفرینی در کشور در برنامه های دانشگاه هنر قرار گرفت.
شایان ذکر است معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در امتداد وظایف و ماموریت های خود ضمن پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان و صنایع خلاق در سطح کشور خصوصاً دانشگاه ها، توسعه صنعت و تولید محصول را بر پایه علم و دانش راهبری می کند.
منبع:

1400/01/16
19:54:41
5.0 / 5
961
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی