معاون وزیر بهداشت:

هر گونه تشویق به سفر در رسانه ها ممنوع می باشد

هر گونه تشویق به سفر در رسانه ها ممنوع می باشد معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تکیه بر ترغیب مردم به رعایت دستورالعمل های وزارت بهداشت بر ممنوعیت تبلیغ و تشویق مردم به سفر در رسانه ها تاکید نمود.


به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا، علیرضا رئیسی در نامه ای به محمد خددادی، معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشت: به رغم اینکه سیاست کلی بر ممنوعیت تشویق به سفر و تاکید بر پرهیز از انجام مسافرت هاست، با عنایت به تعطیلات نوروزی و شروع سال جدید، افزایش مسافرت ها و ترددهای بین شهری محتمل است. از طرفی با عنایت به وضعیت بسیار حساس و ناپایدار اغلب استانها از نظر شیوع بیماری کووید ۱۹ و نگرانی از نزدیک بودن موج چهارم انتشار کرونا به علت جا به جایی های گسترده احتمالی در سطح کشور رعایت دقیق و کامل پروتکلهای بهداشتی بیشتر از پیش ضروریست.
معاون وزیر بهداشت در این نامه از معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد خواست: دستور فرمایید در جهت صیانت از هموطنان رعایت اصول لازم در این ایام به صورت ویژه از راه رسانه های صورت گیرد.
وی اضافه کرد: عدم تشویق به سفر و تاکید بر عدم انجام مسافرت ها به همه شهرها، خودداری از برگزاری تجمعات و دورهمی ها و عدم انجام دید و بازدیدهای حضوری توسط مردم، اطلاع رسانی نکات بهداشتی برای جلوگیری از مبتلا شدن به کرونا، رعایت اولویت سلامت و مسئولیت اجتماعی افراد در مبارزه با بیماری کووید ۱۹، تبیین مستمر شرایط کرونا در کشور و لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در صورت لزوم انجام سفر با هدف پیشگیری از عادی انگاری در رسانه ها مورد تاکید است.
رئیسی گفت:، استفاده عموم مردم از ماسک در تمام ترددهای درون و برون شهری در صورت لزوم به انجام سفر، رعایت کامل فاصله گذاری اجتماعی و اجرای صحیح پروتکلهای بهداشتی، رعایت بهداشت فردی استفاده از ماسک و شست و شوی منظم و صحیح دست ها، ممنوعیت اقامت در مدارس و اماکن دولتی در همه شهرها، ممنوعیت برگزاری چادر در بوستان ها، پارک ها و مراکز تفریحی در تمام شهرها و ممنوعیت اقامت در کمپ های جنگلی در همه شهرها موضوعی است که در رسانه ها هم باید مورد توجه باشد.
بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت، الان ۱۲ شهرستان از نظر خطرپذیری کرونا در وضعیت قرمز و ۳۹ شهرستان نارنجی هستند و بر مبنای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی، ممنوع می باشد.
به گزارش بازار مقاله به نقل از ایرنا بر مبنای اعلام وزارت بهداشت تابحال یک میلیون و ۸۰۱ هزار و ۶۵ نفر در کشور به صورت قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۱ هزار و ۷۹۷ نفر رسیده است.منبع:

1400/01/02
13:50:00
5.0 / 5
780
تگهای خبر: آموزش , پزشك , پزشكی , فرم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی