در مراسم رونمایی از ۸ محصول زیستی صورت گرفت

رونمایی از بذر واكسن كووید-19

رونمایی از بذر واكسن كووید-19 بازار مقاله: با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری علاوه بر رونمایی از بذر واکسن کووید-19، دو واکسن دیگر در حوزه پرندگان رونمایی گردید.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا، طی مراسمی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از ۸ محصول که با حمایت دو شتابدهنده به تولید رسیدند، رونمایی گردید.
این محصولات شامل "بذر واکسن کووید-۱۹"، "واکسن کشته برونشیت ماساچوست"، "رلتسیمود"، "پکسیگانان"، "تلاوانسین"، "امیگانان"، "اکسی توسین" و ۳ نوع "واکسن کشته نیوکاسل حاوی" می شود.
جزئیات این محصولات به این شرح است:
واکسن کووید-۱۹
در روند تولید این واکسن ابتدا سوش ویروس کرونا در وضعیت ایمن بر روی سلول استاندارد تکثیر و خالص سازی و تایید شد. سوش تایید شده که بعنوان بذر واکسن در نظر گرفته می شود، در وضعیت استاندارد و با مواد مورد تایید غیر فعال شده و سپس روند غیر فعال سازی ویروس تایید می شود.
واکسن کشته برونشیت ماساچوست
برونشیت یکی از بیماریهای خطرناک عفونی در پرورش پرندگان است که جزو بیماری‎ های تنفسی و حاد طبقه بندی می شود. این بیماری همین طور دستگاه تنفسی پرندگان را تحت تاثیر قرار می دهد و کیفیت و کمیت تخم مرغ های تولیدی را کاهش خواهد داد.
واکسن برونشیت برای ایمن کردن گله های گوشتی، تخم گذار و مادر در مقابل برونشیت کاربرد دارد.
واکسن کشته نیوکاسل حاوی (حاوی سروتیپ ۲ و ۶ و ۷)
بیماری نیوکاسل یکی از با اهمیت ترین بیماریهای ویروسی در پرندگان است که در پرندگانی که به صورت صنعتی و متراکم پرورش داده می شوند و گله های جوجه های گوشتی در صورت عدم واکسیناسیون بروز می کند.
واکسن نیوکاسل برای مایه کوبی جوجه های گوشتی، نیمچه ها، مرغ های تخم گذار و مادر عرضه می شود. نیمچه ها، مرغ های تخم گذار و مادر بهتر است.
رلتسیمود

این دارو با اثر تعدیل کننده آنتی ژن CD۲۸ و تنظیم کننده سیستم ایمنی در درمان لطمه های حاد کلیوی و عفونت های ساختاری پوست به کار می روند.
پکسیگانان
این محصول آنتی باکتریال با تشکیل یک مارپیچ اطراف باکتری غشای سلول باکتری را مختل می کند. در نتیجه مایع سلولی خارج و موجب مرگ باکتری می شود. بطور کلی با اختلال در غشا طیف گسترده ای از میکروب ها همچون باکتری های گرم، مثبت، گرم منفی و قارچ ها که پوست را آلوده می کنند اهداف میکروبی آنها را از بین می برد.
همچون کاربردهای این محصول می توان به درمان زخم پای بیماران دیابتی اشاره نمود.

تلاوانسین
این دارو برای درمان عفونت های شدید پوستی استفاده می شود. این دارو همین طور برای درمان پنومونی (یکی از عفونت های رایج ریه) که همگام استفاده از دستگاه ونتیلاتور ایجاد می شود، استفاده می شود.
امیگانان
این مولکول با ایجاد اختلال در غشای سیتوپلاستی میکروب ها عمل می کند و اهداف میکروبی آنها را از بین می برد. همچون کاربردهای این محصول رزاسه(یک بیماری پوستی شایع)، عفونت باکتریایی آکنه ولگاریس(یک بیماری مزمن التهابی)، درماتیت آتوپیک عفونت پوستی، درماتیت سبورئیک، نئوپلاسی داخل اپی تلیالی، درماتیت، سبورئیک است.
اکسی توسین
از این دارو برای القا و یا تسریع زایمان تجویز می شود، ضمن آنکه برای کاهش خونریزی پس از زایمان بعد از خروج جفت نیز کاربرد دارد.
در این مراسم همین طور قرارداد تجاری سازی واکسن کووید- ۱۹ برای تولید صنعتی آن میان شرکت های بخش خصوصی به امضا رسید.
منبع:

1399/12/05
14:04:42
0.0 / 5
1740
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی