نگاهی به روزنامه های جهان

چرا مریخ اینقدر مهم شده است؟

چرا مریخ اینقدر مهم شده است؟ به گزارش بازار مقاله «اکونومیست»، نشریه انگلیسی با طرح این پرسش که چرا این همه کاوشگر در مریخ در گشت و گذارند؟، نوشته است: نخست آنکه بشر در جست وجوی یافتن نشانه ای از موجودات فرازمینی یا حیات است و دیگر آن که می تواند مکان امنی برای اسکان بشر در آینده باشد؛ و جدا از همه اینها، نمایشی است برای کشورهایی که به ابرفناوریشان می نازند.


آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو که هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، مهم ترین اخبار دنیا را روایت می کند، مطلب بالا را عنوان کرده است.
به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا، برخی اخبار امروز (چهارم اسفند ماه) روزنامه های جهان به شرح زیر است:
_ «یو اس ای تودی» نوشته است: تگزاس در آمریکا همچنان یخ بسته است. میلیون ها تن در تگزاس بدون آب مانده اند. جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، این مورد را بزرگ ترین فاجعه خوانده است. به غیر از آن جو بایدن به متحدان آمریکا می گوید: مطمئن باشید میراث ترامپ و مشی او را به هم خواهم ریخت.

_«اکونومیست»، نشریه انگلیسی در نگاهی به مریخ نوشته است: چرا این همه کاوشگر در مریخ در گشت و گذارند؟ نخست آنکه بشر در جست وجوی یافتن نشانه ای موجودات فرازمینی یا حیات است و دیگر آن که می تواند مکان امنی برای اسکان بشر در آینده باشد؛ و جدا از همه اینها، نمایشی است برای کشورهایی که به ابرفناوریشان می نازند. نسل تازه کاوشگر امکان دارد خیلی زود از وجود یا عدم وجود حیات بر مریخ بگوید.
_«اکونومیست» در نگاهی دیگر با عنوان «ماموریت آفریقایی مکرون»، از فرانسه نوشته است: رئیس جمهوری فرانسه می خواهد از «جنگ برای همیشه» آن چه در ساحل آفریقا رخ می دهد کناره بگیرد.
_ ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا سخت ترین کار را شروع کرد و آن حضور در سیاست اروپا است. او از جانب هموطنانش کمتر پشتیبانی خواهد شد. دست کم برای شروع حکومتش چنین خواهند کرد. او شصت و هشتمین دولت ایتالیا را در طول ۷۵ سال تشکیل داد. اما آن چه آشکار است بازارها در مقابل او به احترام، تعظیم خواهند کرد، چونکه حضور او بعنوان رئیس بانک مرکزی اروپا این را نشان داده است.
_«ال موندو»، روزنامه اسپانیایی نوشته است: جدایی طلبان کاتالونیا در انتخاب پارلمان، پیروزی تازه ای به دست آوردند. توفیقی برای جدایی طلبان از اسپانیا، اما سیاستمداران می گویند این پیروزی شکننده با خطرهایی در راه شکننده است.
*از حاشیه خبرها:
یک پژوهش علمی آنچنان که در بخش دانش روزنامه «گاردین» آمده، می گوید: پازل های تصویری قدرت تمرکز آدمی را افزایش داده و حافظه او را تقویت می کنند. این پژوهش می گوید که کنار هم چیدن پازل ها در یک قاب چنین قدرتی به آدمی می دهد. این پژوهش می گوید پازل های تصویری قادر به از بین بردن اضطراب و دل نگرانی هم می شوند. این در شرایطی است که بسیاری تصور می کنند، پازل سازی بگونه ای وقت تلف کردن است. این پژوهش می گوید کودکانی که با چیدن تکه های پازل سرگرم می شوند، هوشمندتر از دیگر کودکان، رشد می کنند.
منبع:

1399/12/04
13:30:26
0.0 / 5
1498
تگهای خبر: پژوهش , حافظه , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی