رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اعلام كرد

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده

افزایش دو برابری وام دستیاری در سال آینده به گزارش بازار مقاله رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از رشد ۵۰ درصدی وام هایی دانشجویی اطلاع داد و اظهار داشت: آن دسته از دانشجویانی را که به علت مشکلات مالی، گرفتار پریشانی های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود رجوع نمایند تا در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا، مهندس بهروز رحیمی در جمع فعالان نهادهای دانشجویی با بیان اینکه طی دو سال قبل معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تلاش داشته است تا در حوزه بهبود زیرساخت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی حرکت نماید، تصریح کرد: بیشتر از ۶۷ پروژه خوابگاهی نیمه کاره در دانشگاه های علوم پزشکی کشور وجود دارد که به همت این معاونت طی اقداماتی حمایتی در حال تکمیل است.
وی با تاکید براینکه۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت خوابگاهی دانشگاه های علوم پزشکی افزوده خواهد شد، افزود: با تکمیل ۶۷ خوابگاه نیمه کاره عنوان شده، ظرفیتی بالغ بر ۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت تخت های خوابگاهی دانشگاه های علوم پزشکی کشور اضافه خواهد شد.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به انجام سفرهای استانی معاون فرهنگی وزارت بهداشت اشاره نمود و اظهار داشت: حضور در همه دانشگاه ها و حضور در جمع دانشجویان از جانب معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، نشان دهنده توجه ویژه این معاونت به حوزه های مختلف فرهنگی و دانشجویی همچون وضعیت تغذیه، خوابگاه ها، وضعیت رفاهی و فرهنگی دانشجویان است. در این میان بودجه های حوزه های فرهنگی دانشجویی طی این دو سال تغییرات بسیار خوبی پیدا کرده است که امیدواریم اثر آن در سالهای آتی در حوزه های مختلف فرهنگی و دانشجویی قابل مشاهده خواهد بود.
رحیمی با بیان اینکه عمده وظایف ما وظایف مالی و اداری است، بیان داشت: موفقیت هایی که در حوزه های فرهنگی و دانشجویی طی این دو سال احساس شده است، می تواند در سنوات آتی، انقلابی در حوزه های فرهنگی و دانشجویی ایجاد نماید.
این مقام مسؤول از برگزاری جشنواره های دانشجویی بعنوان فضایی برای دیده شدن دانشجو یاد کرد و بیان نمود: برگزاری جشنواره های دانشجویی با این وجود که امکان دارد از لحاظ اجرایی دارای مشکلاتی باشد اما نماد حضور دانشجویان است که اگر این فرصت را هم از دانشجویان بگیریم دیگر عرصه ای برای دیده شدن ندارند.
رحیمی گفت به رشد ۵۰ درصدی کلیه وام های دانشجویی اشاره نمود و بیان داشت: امروز می توانیم ادعا نماییم که در کلیه وام های دانشجویی و کلیه بودجه هایی که بر مبنای سرانه در طول سال به دانشجویان از محل این منابع، وام پرداخت می شد، نسبت به ابتدای سال ۹۸ رشد ۳ برابری داشته ایم. در این بین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تا به امروز ۱۰ میلیارد تومان بودجه برای ارائه وام به دانشجویان خود دریافت کرده است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به موفقیت های حاصله در حوزه وام دستیاری و ارائه این وام به مبلغ ۱۵ میلیون تومان اشاره نمود و اظهار داشت: این خبر خوش را به دستیاران عزیز خواهیم داد که مبلغ این وام در سال آینده دو برابر خواهد شد.
به گزارش مفدا، وی در حوزه بیمه تکمیلی دانشجویان دستیاری از رسیدن خبرهای خوش در آینده نزدیک اطلاع داد و متذکر شد: نگاه مجموعه فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، همراهی و همیاری با دانشجویان است و به واقع تلاش می کند تا به هر اندازه که در توان خود می بیند در راه رفع مشکلات این عزیزان حرکت نماید.
این مقام مسؤول در انتها در مورد مشکلات روحی و روانی دانشجویان در حوزه سلامت روان اظهار داشت: آن دسته از دانشجویانی را که به علت مشکلات مالی، گرفتار پریشانی های روحی هستند به حوزه رفاهی دانشگاه خود رجوع نمایند و دانشگاه ها هم این افراد را به ما معرفی کنند تا صندوق رفاه دانشجویان در حد بضاعت از این دانشجویان حمایت مالی شود.
منبع:

1399/12/01
14:03:52
0.0 / 5
980
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , جشنواره , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی