ایلان ماسك:

به احتمال ۶۰ درصد استارشیپ SN۱۰ با موفقیت فرود خواهد آمد

به احتمال ۶۰ درصد استارشیپ SN۱۰ با موفقیت فرود خواهد آمد به گزارش بازار مقاله اسپیس ایکس(SpaceX) این هفته پس از آن که دو مأموریت قبلی استارشیپ ها به انفجار ختم شد آخرین نمونه از موشک های استارشیپ خویش را آزمایش می کند.


به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا و به نقل از ایندیپندنت، استارشیپ SN۱۰ که بر روی توانایی فرودش کار شده و آنرا بهبود بخشیده اند از تاسیسات اسپیس ایکس در بوکاچیکا تگزاس به فضا خواهد رفت.
ایلان ماسک (Elon Musk) مدیرعامل اسپیس ایکس می گوید: ارتقای توانایی فرود SN۱۰ به آن این امکان را می دهد که به احتمال ۶۰ درصد فرودی موفقیت آمیز داشته باشد.
پرواز در ارتفاع زیاد موشک های SN۸ و SN۹ موفقیت آمیز بود اما آخر سفر آنها فاجعه بار شد.
هردوی این موشک ها نشان دادند که اسپیس ایکس می تواند موشک ها را تا ارتفاعی بیشتر از ۱۰ کیلومتر بالا بفرستد قبل از آن که برای یک فرود آیرودینامیکی کنترل شده تغییر جهت بدهند. هردوی آنها مانور پیچیده چرخش برای فرود را انجام دادند اما هیچ کدام موفق به اتمام آن نشدند.
شرکت اسپیس ایکس بعد از مأموریت SN۹ اظهار داشت: این آزمایش ها همگی برای بهبود دانسته های ما و توسعه ی سیستم حمل و نقل فضایی چندبار مصرف است که بتواند انسان ها و محموله ها را به سفرهای بین سیاره ای طولانی مدت ببرد و به انسان در بازگشت به ماه و سفر به مریخ و فراتر از آن کمک نماید.
این آزمایش تنها دو هفته پس از آزمایش استارشیپ SN۹ و کمتر از ۱۰ هفته بعد از آزمایش استارشیپ SN۸ انجام خواهد گرفت.
این آزمایش ها زمانی سرعت گرفت که ایلان ماسک به کارمندان اسپیس ایکس اظهار داشت که توسعه ی فضاپیماهای در ارتباط با مریخ را در اولویت سایر مأموریت ها مثل استارلینک قرار دهند.
این میلیاردر امیدوار است بتواند نخستین انسان را در اوایل سال ۲۰۲۴ توسط موشک استارشیپ به مریخ بفرستد و همینطور امیدوار است بتواند با تولید انبوه در این صنعت راهی امن برای رفت آمد بین دو سیاره ایجاد نماید.
اگر این آزمایش ها موفیت آمیز باشند و سرمایه کافی وجود داشته باشد اسپیس ایکس می تواند سالانه ۱۰۰ استارشیپ تولید نماید و در طول دهه ی آینده نسل بعدی موشک ها را با هزاران موشک تشکیل دهد.
ماسک بارها در مورد علاقه اش به سفر به مریخ صحبت کرده و همینطور دوست دارد تا برای اطمینان از بقای بشر یک جامعه در این سیاره ی سرخ تشکیل دهد.
اسپیس ایکس هنوز تاریخ دقیق پرتاب SN۱۰ را اعلام نکرده است اما آزمایش های قبلی به علل جوی و موضوعاتی در ارتباط با سازمان هوانوردی فدرال به تاخیر افتاده بودند.
راه های منتهی به شهر کمرون هنوز بسته نشده اند چونکه قبل از آن اسپیس ایکس باید آزمایشی ثابت بر روی موتورهای رپتور موشکش انجام دهد.
به نقل از "Nasa Space Flight" استارشیپ SN۱۱ در حال ساخته شدن است و ساخت این نمونه های اولیه حداقل تا SN۱۸ پیش خواهد رفت.


1399/11/28
14:49:48
0.0 / 5
1010
تگهای خبر: شركت , صنعت , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی