استاندار آذربایجان شرقی:

ایران، به كشوری مولد، تاب آور و توانمند تبدیل گشته است

ایران، به كشوری مولد، تاب آور و توانمند تبدیل گشته است به گزارش بازار مقاله آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی با تکیه بر این که اتفاقات بسیار خوبی در حوزه های مختلف به برکت انقلاب اسلامی رخ داده است، اظهار داشت:  امروز، کشور ما از یک کشوری مصرف کننده، به کشوری مولد، تاب آور و توانمند برای رقابت در عرصه های مختلف تبدیل گشته است.


محمدرضا پورمحمدی در آیین افتتاح نیروگاه خورشیدی و دیتا سنتر در محل استانداری اظهار نمود: اگر چند سال به عقب بازگردیم، کشوری مصرفی، تک محصولی و وابسته به نفت بودیم، ولی حالا ۹۷ درصد نیاز کشور در صنعت شیمی و دارو را تولید می نماییم و علاوه بر تولید محصولات صنعتی و کشاورزی، به دنبال بازار فروش برای این محصولات هستیم.
وی بیان نمود: شرایط تحریمی و کرونایی ثابت کرد که توانسته ایم شعارهای انقلاب را محقق نماییم و نه تنها به استقلال سیاسی، بلکه از نظر اقتصادی هم به استقلال دست یابیم؛ اگر از نظر اقتصادی توانمند نبودیم بطور قطع تحریم های ظالمانه گره زیادی ایجاد می کرد.
وی با تکیه بر این که حالا در خیلی از عرصه ها پیشتازی می نماییم، اظهار داشت: سازمان بهداشت جهانی در بحث مبارزه کرونا از عملکرد ایران وامانده و الان در شش پلتفرم واکسن در ایران تولید می شود، در حالیکه خیلی از کشورها درمقابل کرونا زانو زده اند.
پورمحمدی ضمن اشاره به افتتاح دیتا سنتر هم اظهار داشت: امروز، تحولات بسیاری در حوره آی تی شده است؛ به صورتی که آموزش ها مجازی شده و بخش عمده ی کارها به صورت مجازی انجام می شود.
به گزارش بازار مقاله به نقل از ایسنا، وی به اهمیت تولید و استفاده از پنل های خورشیدی هم اشاره نمود و اظهار داشت: دستگاههای دولتی باید در استفاده از پنل های خورشید و انرژی های پاک الگوسازی کنند تا بخش خصوصی هم به این سمت سوق یابند.
ایشان در ادامه با بیان اینکه شرایط کمبود برق را گذرانده ایم، اظهار داشت: الگوی مصرف را باید اصلاح نماییم، چونکه حالا مصرف انرژی یکی از شاخصهای توسعه در هر جامعه بوده و باید سراغ انرژی های پاک برویم؛ سازمان جهاد دانشگاهی استان در این راستا گامی نوآورانه برداشته است.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه سخنانش بحث دولت الکترونیک را بسیار با اهمیت توصیف کرد و اضافه کرد: اغلب گله مندی ها در جامعه به بحث غیر الکترونیکی بودن اقدامات باز می گردد، چونکه فرایند ی خیلی از کارها بروکراتیک و آزاردهنده است، درحالی که امروزه اغلب اقدامات در حداقل زمان، به صورت الکترونیکی انجام می شود.
وی ضمن اشاره به پیش رو بودن انتخابات بر اهمیت ایجاد اعتماد تصریح کرد و اظهار داشت: البته انتقاد ودیعه ی الهی است، اما برخی با هر نیتی سیاه نمایی کرده و زحمات تلاش گران را زیر سوال می برند؛ این اقدامات در دراز مدت روی باورهای مردم تأثیر می گذارد که باید از ایام دهه فجر بهره برده و دستاوردها و پیشرفت های کشور را بازگو نماییم.
گفتنی است، همزمان با ایام الله دهه فجر، نیروگاه خورشیدی ساخته شده توسط پژوهشگران و فناوران جهاددانشگاهی استان و همینطور دیتا سنتر در محل استانداری آذربایجان شرقی راه اندازی شد.

منبع:

1399/11/19
20:39:49
0.0 / 5
1078
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی