رادیو انقلاب افتتاح شد

رادیو انقلاب افتتاح شد بازار مقاله: در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، «رادیو انقلاب» بر روی موج اف ام 95.5 مگاهرتز به صورت شبانه روزی راه اندازی شد.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران، در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی رادیو انقلاب به همت معاونت صدای صداوسیما، شبکه رادیویی انقلاب با شعار صدای گفتمان انقلاب اسلامی و با هدف تبیین و ترویج گفتمان امامین انقلاب اسلامی راه اندازی شد.
قائم مقام صداوسیما در این مراسم گفت: بیش از ۷۳ درصد از آنچه در مورد انقلاب اسلامی می گویند، دروغ است و این همان شگردی است که بعد از جنگ جهانی هم در پیش گرفته بودند؛ امروز مهم ترین و اصلی ترین مبارز برای حفظ انقلاب، رسانه است.
حجت الاسلام رمضان علی موسوی مقدم، اظهار داشت: رسانه ها باید برمبنای ارزش ها، فرهنگ و توسعه جامعه باشد، اما در دنیای امروز اینطور نیست و سوءاستفاده هایی صورت می گیرد.
وی اضافه کرد: امروز بحث هایی را مطرح می کنند در خصوص اینکه عصر ارتباطات تمام شده و وارد عصر مطالبات شده ایم و رسانه باید مطالبات مردم را بازگو کند؛ اما در این میان نباید از رسانه ها سوءاستفاده شود. در خیلی از موارد، واقعیت ها تحریف می شود و گاهی حتی غلو رخ می دهد که نباید اینطور باشد و گسترش کمی رسانه ها این مشکلات را ایجاد کرده است.
قائم مقام صداوسیما با اشاره به وظایف رسانه در شناساندن حقایق اظهار نمود: باید موضوعات تاریخی را به خوبی نقل و نقد نماییم و به نتیجه برسیم. متاسفانه امروز در بعضی رسانه ها نقل خودشان را از واقعیات ارائه می دهند که محل اشکال است. مفاهیم انقلاب ما باتوجه به عقبه تاریخی که دارد، باید درست نقل شود. برخی رسانه ها نه فقط در راه انقلاب حرکت نمی کنند، بلکه متناسب با اهداف خود قدم برمی دارند و دروغ سازی تاریخی انجام می دهند.
موسوی مقدم افزود: امروز در دنیا رقابت رسانه ای در کار نیست، بلکه جنگ رسانه ای در کار است. در طول تاریخ هیچ انقلابی به اندازه انقلاب ما دشمن نداشته است. طبق تحقیقی که سال ها قبل انجام دادیم، به نتیجه رسیدیم که مجموعه ی شبکه های رادیویی و تلویزیونی که مقابل انقلاب اسلامی فعالیت می نمایند، بیش از ۷۰ برابر جنگ رسانه ای در زمان جنگ سرد است. این دشمنی در هیچ کجای تاریخ سابقه نداشته است.
رادیو انقلاب راهبرد ناکارآمد نمایی را خنثی می کند
علی بخشی زاده معاون صدای سازمان صداوسیما نیز اظهار داشت: حدود ۴۲ سال پیش مجری محترمی اعلام نمود این صدای انقلاب اسلامی است. الان پس از گذشت ۴۲ سال این حقیر افتخار دارد مجدد اعلام نماید که این انقلاب با صلابت، عزت و حکمت در آستانه چهل و دومین سالگرد خودش قرار دارد. انقلاب اسلامی ایران بی گمان پدیده بی نظیر قرن بیستم است، که ضمن تحول عمیق در معادلات جهانی راه نوینی را فرا روی جهان اسلام باز کرده است. به همین دلیل دشمنان انقلاب اسلامی از همان اوایل انقلاب برای مقابله و شکست این حرکت جهانی تمام تلاش خودشان را به کار گرفتند.
معاون صدا عنوان کرد: بدین جهت راهبرد القای ناکارآمدی جمهوری اسلامی بعنوان اساسی ترین رویکرد تقابل با جمهوری اسلامی انتخاب و همزمان پس از ناکامی در جنگ سخت و نبرد ۸ ساله، جنگ روانی و نرم دشمن در رسانه به با اهمیت ترین قالب نبردهای جبهه استکبار تعیین شد. در این میان رادیو بعنوان رسانه ای همراه از شروع انقلاب تا حالا نقش مهمی در تبیین و روشنگری اهداف انقلاب اسلامی و مقابله با هجمه رسانه ای دشمن داشته است.
بخشی زاده اظهار نمود: رادیو در ورود به گام دوم انقلاب اسلامی نیز اهمیت و جایگاه خاص خودرا حفظ نموده است و در این راستا تاسیس شبکه رادیویی انقلاب گام مهمی در شناسایی مفاهیم انقلاب و نقطه عزیمت نظام رسانه ای و رادیویی کشور در عرصه جنگ نرم است. این شبکه رادیویی تلاش می کند راهبرد ناکارآمد نمایی جمهوری اسلامی را خنثی کند.
وی عنوان کرد: این رادیو اختصاصی، که با هدف جریان سازی انقلابی فعالیت می کند، ضمن بازخوانی اصول و مبانی انقلاب اسلامی و باز خوانی عملکرد چهل ساله گذشته جمهوری اسلامی، در تلاش است این مساله را بیان کند که ما می توانیم به تبیین اهداف و آرمان گام دوم انقلاب اسلامی بپردازیم. رادیو انقلاب نقطه عظمت رادیوست که به صورت اختصاصی در ابعاد مختلف نظری، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و فناوری ضمن تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی نسبت به مسیر آینده انقلاب و مطالبات نسل های نوپای انقلاب پاسخی مناسب ارائه کند.
پیام انقلاب باید به همه دنیا برسد
زهرا شیخی، سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی دیگر سخنران این مراسم نیز اظهار داشت: امروز وجدان های بیدار در کشور وجود دارد و ما باید بدانیم چه زمانی و کجا در صحنه حاضر باشیم. ملت ما با انگیزه و اراده است و این انگیزه باید توسط رادیو انقلاب به همه نشان داده شود. باید پیام انقلاب ما به همه دنیا برسد. رادیو انقلاب باید یادآور و پاسدار آرمان ها، اهداف و خواسته های امام خمینی و رهبر معظم انقلاب باشد.
وی با اشاره به جنگ رسانه ای این روزهای دنیا اضافه کرد: امروز بازی رسانه ای سختی در پیش داریم. رسانه باید با دقت جلو برود و در جنگ رسانه ها با دقت و قدرت وظیفه خودرا انجام دهد.
رادیو انقلاب تا اختتام بهمن ماه، ۲۴ ساعته بر روی موج اف ام ردیف ۹۵.۵ مگاهرتز قابل دریافت است. همین طور علاقمندان می توانند بوسیله برنامه کاربردی ایران صدا بر روی تلفن همراه خود و همین طور تارنمای اینترنتی رادیو انقلاب به آدرس radioenghlab.ir شنونده این رادیو باشند.منبع:

1399/11/01
12:17:03
0.0 / 5
1152
تگهای خبر: اینترنت , تحقیق , فناوری , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی