توافق ایران و ژاپن برای اشتراك گذاری آخرین تحقیقات مرمت بناهای تاریخی

توافق ایران و ژاپن برای اشتراك گذاری آخرین تحقیقات مرمت بناهای تاریخی به گزارش بازار مقاله ایران و ژاپن در اشتراک­ گذاری آخرین تحقیقات و دستاوردهای دو طرفه در حوزه مرمت اشیا و بنا تاریخی به توافق رسیدند.


به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از موزه ملی ایران، وبینار مشترکی با مشارکت پژوهشگران حوزه مرمت اشیا و بناها از دانشگاه تیکیو ژاپن، موسسه تحقیقات اموال فرهنگی ژاپن، موزه ملی ایران و اداره ­کل میراث فرهنگی استان گلستان برگزار گردید.
اهداف این نشست عرضه نتایج به­ دست ­آمده در پروژه حفاظت و بهره ­برداری از میراث فرهنگی بین موزه ملی ایران و دانشگاه تیکیو ژاپن و به اشتراک­ گذاری آخرین تحقیقات و دستاوردهای دو طرف بود.
این وبینار در چارچوب سه نشست و پنج سخنرانی با مبحث بررسی نتایج همکاری ­های موزه ملی ایران و موسسات مورد اشاره ژاپنی، بهره­ برداری و حفاظت از میراث فرهنگی و بررسی و حفاظت از اموال فرهنگی برگزار گردید.
در ابتدای "یامااوچی" از دانشگاه تیکیو ژاپن و نوکنده مدیرکل موزه ملی ایران در مورد پیشینه این همکاری­ ها و اهمیت نتایج کسب ­شده مقدمه ­ای ارائه کردند. سپس در نشست نخست "تاکاشی اویکاوا" و "آکیرا فوجیساوا" از دانشگاه تیکیو درباره همکاری­ های بین­ المللی موزه ملی ایران و دانشگاه تیکیو صحبت کردند.
در نشست دوم ابتدا "حسین دباغ" از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان درباره حفاظت و مرمت بنای دوره سلجوقی امامزاده نور در گرگان صحبت کرد و بعد از آن کازو هیکونیشی از موسسه تحقیقات اموال فرهنگی توکیو درباره حفاظت و بهره ­برداری از قلعه­ ها در ژاپن سخن گفت.
نشست سوم این وبینار شامل دو سخنرانی بود. ابتدا مارال داداش زاده از موزه ملی ایران درباره خمیر لاجورد یا آبی مصری سخنرانی کرد و سخنران پایانی وبینار آکیرا فوجیساوا از دانشگاه تیکیو درباره استفاده از آلیاژهای مس در دوره آهن ایران به ایراد سخنرانی پرداخت.
منبع:

1399/10/25
13:14:55
0.0 / 5
866
تگهای خبر: پژوهش , تحقیق , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی