وزیر آموزش و پرورش:

نظام تربیتی خواستار كتابی است كه انسان را در تراز تمدن اسلامی قرار دهد

نظام تربیتی خواستار كتابی است كه انسان را در تراز تمدن اسلامی قرار دهد به گزارش بازار مقاله وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: نظام تعلیم و تربیت به دنبال کتابی است که انسان را در تراز تمدن نوین اسلامی و سند تحول بنیادین قرار دهد؛ از این رو سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی نقشی کلیدی دارد و باید در جهت مأموریت تربیتی به این پدیده نگاه کند.


محسن حاجی میرزایی روز سه شنبه در مراسم اختتامیه هجدهمین جشنواره کتاب رشد که به صورت مجازی برگزار می شود، اضافه کرد: کتاب نقش رفیعی در تمدن انسانی دارد، در واقع جایگاه کتاب بی نظیر است. در قرآن موقعیت های رفیع و درخشانی برای کتاب در نظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: انسان از مسیر شنیدن، دیدن و اندیشیدن غنی می شود. در واقع شنیدن، دیدن و اندیشیدن با کتاب شکل می گیرد و شخصیت انسان با کتاب پرداخته می شود.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کتاب شنیدن را عمیق، دیدن را غنی و اندیشه را پرمحتوا می کند، اظهار داشت: کتاب به انسان ها مجال اندیشیدن و فرصت انتخاب کردن می دهد. کتاب با ذهن مخاطب خود مانوس است و مخاطب را در مقام اندیشه مختار می داند.
حاجی میرزایی همینطور افزود: توانایی تامل، خواندن، پرسش از ظرفیت های کتاب است که به این واسطه به استقلال اندیشه احترام می گذارد. در واقع در رسانه کتاب هیجان ها مدیریت معقول تری پیدا می کنند.
وی با اشاره به اینکه تمدن با کتاب جان می گیرد، خاطرنشان کرد: اندیشه با کتاب قوت پیدا می کند، عرصه جولان کتاب گسترده است، هم می تواند روح را صیقل دهد و از طرفی انسان را غنی می کند و هم می تواند مسیر را در معرض کاستی ها قرار دهد.
وزیر آموزش و پرورش کتاب را بی پایان دانست و اظهار داشت: اتفاق مهمی در نظام تعلیم و تربیت در حال شکل گیری است که پیام می دهد ذهن انسان ها مجال ذخیره اطلاعات نیست و در این شرایط انسان باید مجال اندیشیدن و خلاقیت داشته باشد تا بتواند به پرسشگری و نقادی برسد.
حاجی میرزایی تصریح کرد: نظام تعلیم و تربیت درصدد دانش افزایی نیست، بلکه به دنبال باور تمام وجوه شخصیت انسان هاست.
وی خاطرنشان کرد: مبحث کتاب اهمیت بسیاری دارد، چونکه مهم می باشد چه گفته و نوشته و در نهایت به جامعه تحویل داده می شود. باید پلی هوشمند میان دانسته های دانایان و نیازهای واقعی جامعه برقرار شود.
به گزارش بازار مقاله به نقل از ایرنا، جشنواره کتاب رشد از جشنواره های مهم کشور در حوزه کتاب و کتاب خوانی است و ازآنجاکه مخاطب آن علاوه بر خواندن کتاب برای یادگیری کلی درصدد یادگیری به منظور زندگی آتی خود هستند. جشنواره کتاب رشد تنها جشنواره ای است که در آن اولاً کتاب های آموزشی مورد داوری قرار می گیرد و ثانیاً به کتاب های آموزشی و تربیتی توأمان توجه می شود.

برگزاری این جشنواره از سال ۱۳۷۹ آغازشده و قدمتی بیست ساله دارد. در ادوار مختلف این جشنواره، تابحال بیشتر از ۱۰۰۰ عنوان کتاب برگزیده یا شایسته تقدیر انتخاب شده است.منبع:

1399/10/23
20:13:11
0.0 / 5
1174
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , جشنواره , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی