در میانمار؛

یك گل ۱۰۰ میلیون ساله كشف شد

یك گل ۱۰۰ میلیون ساله كشف شد بازار مقاله: پژوهشگران گلی بسیار کوچک با عرض 2 میلی متر در کهربا کشف کرده اند که قدمت آن حدود 100 میلیون سال است.


به گزارش بازار مقاله به نقل از دیلی میل، یک گونه نادر گل ۱۰۰ میلیون ساله بعد از شکوفا شدن، نور خورشید را دریافت کرد.
پژوهشگران دانشگاه ایالتی اورگان نوع جدیدی از نهاندانه (gymnosperm) متعلق به عصر کرتاسه را در یک تکه کهربا کشف کرده اند که در میانمار یافته شده است. این گیاه Valviloculus pleristaminis نام گرفته و به خانواده برگ بو متعلق می باشد که با گیاه blackheart sassafras در استرالیا مرتبط می باشد. هرچند فاصله میانمار و استرالیا بیش از ۴ هزار مایل است اما در زمانیکه این گل در رزین محبوس شده، این کشورها قسمتی از ابر قاره گوندوانا بوده اند.
بگفته جورج پیونار یکی از دیرین شناسان دانشگاه اورگان این گیاه قسمتی از جنگلیس است که حدود ۱۰۰ میلیون سال قبل وجود داشته است. او می گوید: این گیاه نر بسیار کوچک است و عرضی حدود ۲ میلی متر دارد اما حدود ۵۰ پرچم دارد که بطور مارپیچ قرار دارند و بساک های آن به سمت آسمان نشانه رفته اند. باوجود آنکه این گیاه بسیار کوچک است اما جزئیات آن بسیار دقیق حفظ شده اند.
این کشف احتمالاً قسمتی از یک گیاه با گل هایی مشابه است. تحقیق درباره کشف مذکور در ژورنال تحقیقات گیاه شناسی انستیتو تگزاس انتشار یافته است.


منبع:

1399/10/06
19:50:29
5.0 / 5
1251
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی