تهیه كننده تلویزیون:

برنامه سازان تلویزیونی در وضعیت سخت كرونائی مورد توجه نیستند

برنامه سازان تلویزیونی در وضعیت سخت كرونائی مورد توجه نیستند به گزارش بازار مقاله یك تهیه كننده تلویزیون اظهار داشت: برنامه سازان و تهیه كنندگان مورد توجه قرار نمی گیرند آن هم در صورتیكه این رده های شغلی مانند كادر درمان (كه این روزها بسیار زحمت می كشند)، دائماًً بر سر برنامه بوده و مجبورند كه به برنامه سازی و تولید خود ادامه دهند.یکی از مشکلاتی که این روزها برنامه سازان تلویزیونی و تولیدکنندگان محتواهای فرهنگی با آن دست به گریبان هستند بحث رعایت پروتکل های بهداشتی و الزامات پیش گیری از شیوع ویروس کرونا است.

از سویی می باید برای مردمی که دائماً تشویق به ماندن در خانه می شوند برنامه تولید شده و آنان ترغیب به گذراندن قسمتی از ساعات خود بوسیله تماشای تلویزیون شوند و از طرف دیگر خود برنامه سازان و تولیدکنندگان محصولات فرهنگی در این دوران تحت فشار رعایت موارد بهداشتی و حفظ سلامت عواملشان هستند.

موضوعی که در کاهش نفرات حاضر در ساخت یک برنامه، ضدعفونی کردن دائمی استودیوها و محل فیلمبرداری، ترس میهمان ها و انصراف آنها از حضور در برنامه به سبب ابتلاء به کرونا و … خودرا نشان میدهد.

از سوی دیگر مشکلات اقتصادی و عدم تخصیص بودجه‌ی مناسب و دیده نشدن تلاش برنامه سازان یکی از مواردی است که این رده شغلی را به گلایه واداشته است؛ موضوعی که بنظر می رسد در بعضی از موارد به شدت بر کیفیت روند برنامه سازی موثر بوده و نیاز دارد تا مورد توجه جدی قرار گیرد.

آنچه در ادامه می آید گفت وگوی خبرنگار فرهنگی ایرنا با یوسف بچاری، تهیه کننده تلویزیونی است.

خطر ابتلاء به کرونا همیشه در برنامه سازی وجود دارد

این تهیه کننده تلویزیون که برنامه نقد سینما را هر هفته روی آنتن می برد در تاکید بر مشکلات برنامه سازی در روزهای کرونا بیان کرد: از بابتی چالش ما چالشی عمومی است که بحث کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی است اما از طرف دیگر چالشی که با آن مواجه هستیم چالشی مخصوص خود ماست؛ به این مفهوم که کار (برنامه سازی تلویزیون) به این شکل نیست که هرکس بر سر جای خودش نشسته (مانند کارکنان و کارمندان ادارات) و با وسایل مخصوص خودش سروکار داشته باشد؛ در این جنس کار بحث فاصله و رعایت فاصله در بعضی مواقع ناممکن می شود؛ بویژه در بحث نمایش و کار تولید نمایشی.

وی افزود: ضمن این که ترددها و جابه جایی ها هم وجود دارند و به خاطر تعدد لوکیشن ها و تعدد محل های فیلم برداری، جای ثابتی وجود ندارد که بتوانید از سلامت و بدون خطر بودن آن محل اطمینان حاصل کنید.

در تولید برنامه رفت وآمد آدم ها وجود دارد که این آدم ها در پروژه های مختلفی مشغول به کارند و ممکنست بالقوه در معرض ابتلاء به بیماری باشند و این ها مواردی است که رعایت پروتکل های بهداشتی را سخت می سازد.

بنیه‌ی تهیه کنندگان ضعیف شده است

تهیه کننده برنامه نقد سینما در توضیح اقدامات پیشگیرانه ای که در ساخت برنامه به آن عمل می شود اشاره کرد: طبق مشورت هایی که برای پیشگیری در این مورد انجام داده ایم بحث تب سنجی را دائماً انجام می دهیم؛ ضمن اینکه به صورت دائمی ضدعفونی کردن محل تصویربرداری را داریم، از ماسک استفاده می نماییم به اضافه این که حضور عوامل را به حداقل ممکن رسانده ایم و بعضاً باوجود مشکلاتی که در نتیجه کاهش عوامل در ساخت وجود دارد تلاش نموده ایم تا تعدد عوامل را به حداقل ممکن برسانیم و در مجموع مراقبت های بیشتری را از عوامل انجام می دهیم.

در تیم همکاران ما مورد ابتلایی وجود نداشته ولی شنیده ایم که از همکاران سایر بخش ها موارد ابتلایی وجود داشته است. تلاش می نماییم سلامت اعضا را دائماً بررسی نموده و اگر تشخیص دهیم کسی مبتلا شده یا کسی چنین تصوری داشته باشد او را از گروه جدا ساخته و موارد سنجش سلامت را بر روی این فرد انجام دهیم.

بچاری با توضیح مشکلات اقتصادی ای که بر اثر کرونا تشدید شده است، اظهار داشت: این شرایط و این تمهیدات هزینه های مختلفی را بر برنامه ها و برنامه سازان وارد کرده است؛ ضمن این که از شروع شیوع ویروس کرونا قول های مساعدت مختلفی به ساخت و تولید برنامه ها داده شده بودکه آن هم در حد همان فراخوان ها و اعلام ها مانده است و و این موضوعات سبب این گردیده است که بنیه تهیه کنندگان ضعیف گردد.

برنامه سازان هم مانند کادردرمان بی وقفه کارکرده اند

این تهیه کننده در ادامه و در گلایه از دیده نشدن کوشش های برنامه سازان بعنوان یکی از مشاغلی که در روزهای کرونا بی وقفه کار کرده اند، بیان کرد: یکی از مواردی که موجب تعجب می شود این است که چرا برنامه سازان و تهیه کنندگان مورد توجه قرار نمی گیرند آن هم در صورتیکه این رده های شغلی مانند کادر درمان که این روزها بسیار زحمت می کشند، دائماًً بر سر برنامه بوده اند و مجبور بودند که به برنامه سازی و تولید خود ادامه دهند. کار تلویزیونی و به خصوص کار نمایشی نمی تواند تعطیل شود چونکه تعطیلی آن هزینه بر است و بعلاوه بر هزینه مادی هزینه های فرهنگی و اجتماعی هم دارد.

وی اشاره کرد: در تمام این مدت برنامه سازان تلویزیون با قدرت مشغول انجام کار بوده اند، در طول این مدت خیلی کم پیش آمده که برنامه ای لغو یا متوقف شود؛ در دوره ای در همان اوایل (چون تصور می شد این دوره زودگذر و موقتی است و تمام می شود) بعضی کارها تعطیل و چند روزی متوقف گردید ولی بعد که مشخص شد این داستان کرونا ادامه دار خواهد بود همه کارها از سرگرفته شد و یا ادامه یافت چونکه نمی شد که کاری را متوقف و کنسل کرد.

دلیل آن هم واضح است در شرایطی که سینما نیم بند باز است کار نمایشی و تولیدات تلویزیونی نمی تواند تعطیل شود. بنا بر این این روزها همه جدی مشغول کار هستند و با قبول کردن ریسک هایی که مربوط به این داستان است کار را ادامه می دهند.

برنامه‌ی نقدسینما به تهیه کنندگی یوسف بچاری و با اجرای امیررضا مافی، جمعه ها ساعت ۲۲ از شبکه پنج سیما پخش می شود.منبع:

1399/09/09
22:52:12
5.0 / 5
1419
تگهای خبر: كیفیت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی