یك مقام مسئول در وزارت بهداشت:

۷۳ كارآزمایی بالینی طب سنتی برای درمان كرونا انجام می شود

۷۳ كارآزمایی بالینی طب سنتی برای درمان كرونا انجام می شود به گزارش بازار مقاله سرپرست دفتر طب ایرانی و مكمل وزارت بهداشت از انجام ۷۳ كارآزمایی بالینی طب سنتی در رابطه با داروهای گیاهی در درمان كرونا در دانشگاه های علوم پزشكی خبرداد.به گزارش بازار مقاله به نقل از شورایعالی انقلاب فرهنگی، جلسه بررسی بهره مندی از ظرفیت های طب ایرانی برای درمان کرونا با حضور دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان غذا و دارو و اساتید برجسته طب ایرانی در محل دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید.
همچنین دکتر نفیسه حسینی یکتا سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: با موافقت وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهانی طب ایرانی بعنوان یک مکتب درمانی مورد پذیرش واقع شده است.
وی اضافه کرد: از روزهای اول انتشار کرونا در کشور یک کمیته علمی با حضور خبرگان حوزه طب سنتی در دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت تشکیل و محتواهایی برای پیشگیری و درمان بیماری کرونا تهیه شد.
دکتر حسینی یکتا افزود: ویدئو کنفرانس هایی با کشور چین و سازمان بهداشت جهانی در دفتر طب ایرانی تشکیل و اطلاعات این جلسات گردآوری شد.
سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت اظهار داشت: هم اکنون ۷۳ کارآزمایی بالینی طب سنتی در رابطه با داروهای گیاهی در پیشگیری و درمان کرونا در دانشگاه های علوم پزشکی در دستور کار است و گزارش ۸ کارآزمایی بالینی تمام شده برای درمان و پیشگیری کرونا به کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا عرضه شده است.
وی خاطرنشان کرد: در دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت به پیشنهادهای عرضه شده برای پیشگیری و درمان ویروس کرونا پاسخ داده می شود و در صورت ضرورت در بوته آزمایش قرار می گیرند.


منبع:

1399/08/15
23:53:24
5.0 / 5
1331
تگهای خبر: آموزش , پزشك , پزشكی , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی