كوتاه از تلویزیون:

رقابت تجاری چین و آمریكا به تلویزیون ایران رسید

رقابت تجاری چین و آمریكا به تلویزیون ایران رسید بازار مقاله: برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» نخستین مستند خارجی خود با نام «كارخانه آمریكایی» را نمایش داده و به پخش بین المللی مستندهای ایرانی می پردازد.


دومین قسمت از فصل چهارم برنامه تلویزیونی به اضافه مستند با پخش و بررسی مستند کارخانه آمریکایی به کارگردانی استفن بوگنار و جولیا ریچرت از شبکه مستند پخش خواهد شد.
مستند کارخانه آمریکایی روایتی متفاوت از یک کارخانه تعطیل شده آمریکایی است که توسط چینی ها احیا می شود. داستان فیلم درباره یک میلیاردر چینی به نام کائو دوانگ است که در اواخر سال ۲۰۱۴ میلادی، یکی از کارخانه های تعطیل شده جنرال موتورز را خریداری نموده تا بتواند کمپانی بزرگ ساخت شیشه اتومبیل به نام «فویائو» را تاسیس کند. این مستند با نگاهی متفاوت به رقابت تجاری بین آمریکا و چین می پردازد.
مستند کارخانه آمریکایی در سال ۲۰۱۹ ارائه شد و نتفیلیکس پخش بین المللی آنرا عهده دار بود. این فیلم در نود و دومین دوره جوایز اسکار برنده جایزه اسکار بهترین فیلم مستند شد.
برنامه به اضافه مستند در فصل جدید خود به نمایش مستندهای خارجی نیز می پردازد و این اثر نخستین فیلم مستند خارجی است که در به اضافه مستند اکران شده و بعد از آن مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.
در این قسمت و بعد از پخش مستند، نشست کارشناسی برنامه با حضور الهه نوبخت، پخش کننده بین المللی فیلم مستند و محسن برمهانی، مستندساز با موضوع «توزیع و پخش بین المللی مستند در فضای مجازی» برگزار می شود. این قسمت از برنامه به اضافه مستند روز سه شنبه ۱۳ آبان ساعت ۲۰: ۳۰ از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۱۴ آبان ساعت ۹ و جمعه ۱۶ آبان ساعت ۱۴ است.
به اضافه مستند، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده داخلی و خارجی در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می پردازد. این برنامه با اجرای امین قدمی، کارگردانی محسن کریمیان و تهیه کنندگی یاسر فریادرس با دکوری جدید و آیتم های مختلف سه شنبه های هر هفته ساعت ۲۰: ۳۰ روی آنتن شبکه مستند می رود.
سلفی یک روستایی زلزله زده خطاب به برنامه فرمول یک
در آستانه سومین سال وقوع حادثه زلزله هفت و سه ریشتری کرمانشاه، ویدئویی از طرف یکی از روستاییان سرپل ذهاب در شبکه های اجتماعی انتشار یافته است که در این ویدئو، جوان روستایی از تاثیر مثبت اجرای برنامه فرمول یک در مهاجرت معکوس و بازگشت اهالی روستای «کلاشی تپه رش» می گوید.
ویژه برنامه فرمول یک در ۲۰ آبان ۹۷ و در نخستین سالگرد زمین لرزه کرمانشاه از سرپل ذهاب روی آنتن شبکه یک سیما رفت و بر طبق گفته این جوان کرمانشاهی، این برنامه به بازگشت ۵۰ خانوار به روستای کلاشی تپه رش منجر گردید و سبب شد تعداد خانواده های این روستا از ۱۵۰ خانوار به ۲۰۰ خانوار افزایش پیدا کند. بعد از انتشار این ویدئو، سید علی ضیا تهیه کننده و مجری برنامه فرمول یک در گفتگویی ضمن خوشی از این مساله اظهار داشت: برای من دیدن این فیلم جالب بود و از این مساله ذوق زده شدم. او اضافه کرد: یک عزیز ناشناسی روز شنبه (۱۰ آبان ۹۹) فیلمی را هم در صفحه شخصی ام و هم در پیج رسمی برنامه فرمول یک ارسال کرده بود با این عنوان که اجرای برنامه فرمول یک در سرپل ذهاب چه تاثیری خوبی در بازگشت تعداد زیادی از روستاییان زلزله زده به خانه هایشان داشته است.
این مجری اضافه کرد: ما دو سال پی در پی سالگردهای این زمین لرزه مهیب از کرمانشاه برنامه زنده اجرا کردیم و شکر خدا با این ویدئو مشخص شد که فرمول یک فارغ از وظیفه اصلی اش که اطلاع رسانی بوده، تاثیرات دیگری هم داشته است. ضیا در ادامه گفت: سال ۹۶ و در بحبوحه زلزله کرمانشاه، ایرانیان با راه اندازی کارهای خیرخوانه، انسان دوستانه و جمع آوری کمک های مردمی، به این استان سفر کردند ولی من و تیم فرمول یک از گروه هایی بودیم که در این ایام به کرمانشاه نرفتیم و بعد از آرام شدن این تب و تاب و ۵۰ روز پس از این حادثه، به کرمانشاه رفتیم و در آنجا برنامه اجرا کردیم و شکر خدا این حرکت موثر هم بوده است.
حوالی ساعت ۲۲ روز ۲۱ آبان ۱۳۹۶، زمین لرزه شدیدی به قدرت هفت و سه ریشتر استان کرمانشاه را لرزاند. این حادثه به هزار و ۹۰۰ روستا و۱۰ شهرستان این استان خسارات شدیدی وارد کرد و بر اثر آن ۶۲۰ هموطن جان باختند. در زمین لرزه، روستای"کلاشی تپه رش" واقع در سرپل ذهاب۶۰ درصد تخریب شده بود.

اثر چارلز دیکنز روی آنتن شبکه چهار
مجموعه تلویزیونی دوریت کوچولو اثر چارلز دیکنز از ۱۴ آبان ماه هر شب ۳۰ دقیقه بامدادان از شبکه چهار سیما بازپخش می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما: «دوریت کوچولو» نام یک مجموعه تلویزیونی انگلیسی است که در سال ۲۰۰۸ بر پایه رمان دوریت کوچک اثر چارلز دیکنز ساخته شده است.
دوریت کوچولو توسط سه کارگردان ساخته شده است و متن فیلمنامه اقتباسی آنرا اندرو دیویس به رشته نگارش درآورده است. این سریال برنده ۷جایزه امی، دریافت ۵ جایزه بفتا و جایزه گلدن گلوب بابت «بهترین مینی سریال تلویزیونی» شده است.
فیلمنامه دوریت کوچولو بیان کننده داستان زندگی امی دوریت (با بازی کلیر فوی) است. دختری ۲۱ ساله که پدرش به دلیل بدهی زیاد در زندان مارشال سی به سر می برد. امی با خیاطی و کار کردن برای خانم کلنام (با بازی جودی پارفیت) مخارج خانه را تامین و به پدرش کمک می نماید. بازگشت پسر صاحب کار امی، آرتور کلنام(با بازی متیو مک فیدن)، از سفر چین، سرنوشت را به گونه دیگری برای امی و خانواده اش رقم می زند. آرتور به دنبال حل معمایی در ارث و میراث خانواده اش است و در همین حین با امی آشنا می شود.
گفتنی است، آخرین قسمت از مجموعه بلندترین صدا محصول ۲۰۱۹ آمریکا، سه شنبه ۱۳ آبان ماه پخش می شود.
مجموعه ۸ قسمتی دوریت کوچولو به کوشش واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما هر شب ۳۰ دقیقه بامدادان پخش و در ساعت ۱۸ بازپخش می شود.
در آستانه ولادت پیامبر اکرم (ص)، مجله «روایت و ادبیات» از مجموعه شب های هنر امشب ۱۲ آبان ماه به موضوع تصویر دلپذیر پیامبر در سپهر نثر داستانی پارسی اختصاص یافته است.
به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، دوشنبه شب های هنر شامل دو میز روایت و ادبیات است که به ترتیب محمدرضا شرفی خبوشان و علیرضا بهرامی اجرای آنرا عهده دار هستند.
میز روایت امشب با حضور یاسین حجازی داستان نویس و پژوهشگر به تصویر دلپذیر پیامبر در سپهر نثر داستانی پارسی اختصاص دارد.
در میز ادبیات این هفته شب های هنر با حضور مرتضی امیری اسفندقه شاعر و منتقد ادبی، بازنمایی چامه و چکامه نبوی از دیرباز تا امروز بررسی می شود.
مجله شب های هنر با اجرای جواد مولانیا محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است و یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه هرهفته ساعت ۲۳ از شبکه چهار سیما به صورت زنده روی آنتن می رود.
«مهمانی به خانه بر می گردیم» میزبان عوامل سریال رعد و برق
ویژه برنامه شاد و عیدانه مهمانی به خانه بر می گردیم امروز دوشنبه ۱۲ آبان ماه ساعت ۱۶: ۴۵ میزبان عوامل سریال رعد و برق خواهد بود.
داود هاشمی تهیه کننده سریال رعد و برق، بهروز افخمی کارگردان، محمد فیلی و شهرام قائدی بازیگران این سریال امروز با حضور در استودیوی ویژه برنامه مهمانی به خانه بر می گردیم از روند تولید این مجموعه تلویزیونی برای مخاطبان صحبت خواهند کرد.
ویژه برنامه مهمانی به خانه بر می گردیم از روز جمعه ۹ آبان ماه تا روز سه شنبه مصادف با ۱۷ربیع میهمان خانه مخاطبان می شود.
مهمانی به خانه برمی گردیم ویژه اعیاد مذهبی و ملی کاری از گروه خانواده و کودک شبکه پنج سیما به تهیه کنندگی علی اکبر ذاکری و اجرای فوژان احمدی و سید مرتضی حسینی است.
دعوت از هنرمندان، خوانندگان، مسابقه، میان برنامه های شاد و.... از بخش های تماشایی این ویژه برنامه است.
مسابقه تلویزیونی و موبایلی برخط شو امشب در آستانه میلاد با سعادت پیامبر اکرم ( ص) و امام جعفر صادق ( ع) میزبان عباس جمشیدی بازیگر و حامد طاها خواننده جوان کشورمان خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، مسابقه برخط شو در هفته وحدت ویژه این مناسبت با حضور هنرمندان سینما و تلویزیون و همین طور ورزشکاران مطرح کشور روی آنتن رفت.
این مسابقه در هفته وحدت با کمی تغییرات از شنبه تا دوشنبه هر شب به مدت ۱ ساعت روی آنتن خواهد رفت.
مسابقه برخط شو کاری از گروه تهران و شهروندی است که به تهیه کنندگی محسن سال افزون با اجرای متفاوت بهمن هاشمی ساعت ۲۱: ۳۰ تماشایی می شود.منبع:

1399/08/12
14:55:59
5.0 / 5
1466
تگهای خبر: پژوهش , فرم , فضا , كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی