خورشید عامل برخورد سیارك با زمین می شود!

خورشید عامل برخورد سیارك با زمین می شود! به گزارش بازار مقاله به علت تابش خورشید، سرعت حركت سیاركی با عرض بیشتر از هزار فوت بیشتر شده و تخمین زده می شود در ۲۰۶۸ میلادی با زمین برخورد كند.به گزارش بازار مقاله به نقل از دیلی میل، کارشناسان اخطار دادند سیارکی که الهه آشفتگی نام گرفته با سرعت بیشتری به سمت زمین حرکت می کند و امکان دارد ۴۸ سال دیگر به زمین برخورد کند.
ستاره شناسان دانشگاه هاوایی تایید نموده اند سیارک آپوفیس سرعت حرکت خویش را افزایش داده و الان شبیه یک پیشرانه کوچک رفتار می کند.
پیش از کشف افزایش سرعت حرکت آپوفیس، احتمال برخورد آن با زمین وجود نداشت. اما طبق یافته های جدید امکان دارد سیارک در ۱۲ آوریل ۲۰۶۸ میلادی با سیاره خاکی برخورد کند. چنین برخوردی فاجعه آمیز خواهد بود.
سیارک مذکور در سال ۲۰۰۴ میلادی کشف شد. از آن زمان تابحال محققان مسیر مدار آن دور خورشید را رصد می کنند.
آنها در اوایل سالجاری میلادی با تلسکوپ سوبارو، آپوفیس را رصد کردند و بعد از تحلیل اطلاعات متوجه افزایش سرعت آن در نتیجه رویدادی به نام «پدیده یارکوفسکی» شدند. پدیده هنگامی بروز می کند که بدنه سیارک تحت تابش نور خورشید داغ می شود و انرژی را به شکل گرما آزاد می کند و در نتیجه مانند یک پیشرانه در فضا حرکت می کند.
عرض آپوفیس بیشتر از هزار فوت است و تأثیر ناشی از برخورد آن با زمین معادل انفجار ۸۸۰ میلیون تن ان تی است.

1399/08/09
15:23:57
5.0 / 5
1760
تگهای خبر: دانشگاه , فضا , كارشناس , كشف
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی