معاون سیما:

تلویزیون نخ تسبیح سلایق مختلف باشد

تلویزیون نخ تسبیح سلایق مختلف باشد بازار مقاله: معاون سیمای سازمان صداوسیما در سخنانی بیان كرد كه تلویزیون می تواند نخ تسبیح سلایق مختلف و پیونددهنده آرا و اندیشه های متفاوت باشد.به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روابط عمومی صداوسیما، آئین تکریم و معارفه معاون سابق و جدید سیما امروز ۱۹ مهرماه با حضور حجت الاسلام موسوی مقدم قائم مقام رئیس صداوسیما، تعدادی از مدیران کل، مدیران شبکه ها و مدیران این معاونت در ساختمان سیما انجام شد.

حجت الاسلام موسوی مقدم در ابتدای این مراسم از فرصت خدمتگزاری بعنوان یکی از نعمت های الهی یاد و تاکید کرد: در جهان بینی دینی ما مسئولیت ها و عناوین به خودی خود اعتبار ندارند، مگر اینکه با بهره گیری از این نعمت خدمتی ارائه شود و فرد بتواند در راه مسئولیتی که در اختیارش گذاشته شده گامی بردارد.

وی به خدمات دوران مسئولیت میرباقری در معاونت سیما اشاره نمود و اظهار داشت: دوره ای که وی این مسئولیت را پذیرفت، دوره ای سخت و پیچیده بود که انصافاً به خوبی از پس این مسئولیت بر آمد و امروز آنرا به شاه آبادی سپرد.

وی سپس به نمایندگی از ریاست سازمان از زحمات مرتضی میرباقری در زمان تصدی این مسئولیت قدردانی کرد و به شاه آبادی، معاون جدید این معاونت خوش آمد گفت.

تلویزیون نیازمند تحولی جدی در حوزه محتوا است

حمید شاه آبادی نیز در این مراسم با اعلان اینکه دوره مسئولیت میرباقری دوره پر فراز و نشیبی بود که بدون هدایت و مدیریت راهبردی وی، توفیقات صداوسیما در آن امکان پذیر نبود، ابراز امیدواری کرد در دوره جدید، کارهای خوبی که در طول این مدت شروع شده است، ادامه یابد.

وی سپس با اشاره به تعدد سلایق و پیچیدگی اندیشه ها در جامعه امروز اظهار داشت: این تعدد و پیچیدگی سلایق، کار را خصوصاً برای کسانی که آنتن رسانه را در اختیار دارند، سخت تر می کند، برای اینکه هر گروه نیازمند است تا از این آنتن سهمی برای بیان اندیشه ها و دیدگاه هایشان داشته باشند.

معاون سیما با تاکید بر اینکه صداوسیما آئینه تمام نمای ارزش های ملی و دینی ما است، بیان کرد: همه کسانی که دل در گروی اعتلای کشور دارند باید بتوانند خودشان را در قاب این رسانه ببینند.

شاه آبادی با تاکید بر اینکه باتوجه به نیاز مخاطب و اوضاع متفاوت کشور، صداوسیما در حوزه تولید نیازمند تحولی جدی است، تصریح کرد: این تحول باید عمیق و در حوزه محتوا باشد و اگر بخواهیم نگاه تحولی به تولیدات رسانه ای داشته باشیم، باید از نقطه نیاز مخاطب برمبنای مصالح کشور آغاز نماییم.

تلویزیون نخ تسبیح سلایق مختلف و پیونددهنده آرا

معاون سیما با اعلان اینکه امروز به کشوری یکپارچه، همدل و هماهنگ با آرمان های نزدیک به هم نیازمندیم، اظهار داشت: حل وفصل همه مسائل کشور در گرو این هماهنگی است.

شاه آبادی با اشاره به وجود گروه ها و طیف های مختلف فکری و اندیشه ای در کشور عنوان کرد: همه این گروه ها در عین اینکه اهداف و آرمان های مشترکی دارند، به نیازها و سلایق مختلف تقسیم می شوند و همه می خواهند این سلایق در رسانه دیده شود.

وی اضافه کرد: مسئولیت ما در تلویزیون رفع موانع برای دیده شدن این سلیقه ها و باز کردن عرصه و فراهم کردن بستری برای بروز این سلایق است.

معاون سیما تلویزیون را مؤثرترین نهادی دانست که می تواند نخ تسبیح سلایق مختلف و پیونددهنده آرا و اندیشه های متفاوت باشد و تاکید کرد: باید خودمان یکدل و یکرنگ باشیم تا بتوانیم این امر را محقق نماییم.

وی در آخر با اعلان اینکه تلویزیون عضوی از اعضای خانواده مردم است، متذکر شد: قوام خانواده ها به عملکرد ما وابسته است و ما باید از صندلی این رسانه بتوانیم خیلی از مشکلات و معضلات ملت را حل و همین طور حال مردم را خوب نماییم.

فعالیت پرقدرت صداوسیما در دوره کرونا

مرتضی میرباقری نیز در این مراسم با اشاره دوران فعالیتش در سمت معاون سیما بیان کرد: سعی کردیم در طول این مدت به بهترین نحو به مسائل عمومی کشور و سایر موضوعات بپردازیم و برای حفظ این امانت مؤثر باشیم.

معاون پیشین سیما با اعلان اینکه در فضای فرهنگی کشور کار هیچ حوزه ای مانند صداوسیما نیست، اظهار داشت: در دوره شیوع بیماری کرونا با وجود اینکه بیشتر حوزه های فرهنگی کشور تعطیل شدند، صداوسیما در میدان بود و بار اصلی این حوزه ها را بر دوش داشت و به بهترین نحو دراین زمینه عمل کرد.

وی سپس با قدردانی از مجموعه تحت مدیریتش برای شاه آبادی معاون جدید سیما آرزوی توفیق کرد.منبع:

1399/07/19
20:45:47
5.0 / 5
1767
تگهای خبر: خدمات , فضا , محقق , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی