سینما برای اثرگذاری باید با ارزش های ذاتی جامعه منطبق باشد

سینما برای اثرگذاری باید با ارزش های ذاتی جامعه منطبق باشد به گزارش بازار مقاله بازیگر سریال تلویزیونی «پس از باران»، اظهار داشت: سینما تنها زمانی می تواند به اثرگذاری بالا برسد كه با ارزش های ذاتی جامعه منطبق باشد و تولیداتی را عرضه نماید كه با فرهنگ و ادبیات اصیل كشور عجین هستند.جهانگیر الماسی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره اهمیت پرداختن به موضوعاتی مثل ارزش های ذاتی یک جامعه در سینما، اظهار داشت: سینما نیاز دارد قبل از هر کار فرهنگی ارزش های ذاتی کشور که شاخص ترین آن انقلاب و دفاع مقدس است را بازتعریف کند تا دستاوردها، چالش ها و کاستی های واقعی این دوران بهتر دیده شوند.

وی اضافه کرد: دوران دفاع مقدس، هشت سال از مهمترین سال های دوران زندگی جامعه ایرانی را در بر داشت و هنوز کشور در فضای انقلاب بود که جنگ ناگهانی خودرا نمایان کرد و آمد تا هر آنچه را ملت ساخته بود، با دست نامهربان و ظالمش خراب کند.

الماسی افزود: در سال های متمادی خیلی ها آمدند تا ارزش ها را تغییر دهند و تا حدی هم موفق شدند با پرداختن به ظواهر و زندگی مادی، پول دوستی را رواج دهند و همین موضوع سبب کند شدن حرکت در جبهه های فرهنگی شد.

این بازیگر و کارگردان فیلم سینمایی رنج سرمستی، اظهار داشت: سینما نمی تواند و نباید ارزش های دوران دفاع مقدس و انقلاب را بازآفرینی کند، برای اینکه رسالت سینما ارائه گزارش دقیق و منصفانه از آن دوران است و باید مبلغ و مروج مفاهیم اصیل و اساسی آن دوران باشد تا شبه ارزش ها شکل نگیرند.

الماسی اشاره کرد: سینما تنها زمانی می تواند به اثرگذاری بالا برسد که با ارزش های ذاتی جامعه منطبق باشد و تولیدات را عرضه نماید که با فرهنگ و ادبیات اصیل کشور عجین هستند.منبع:

1399/07/17
13:30:33
5.0 / 5
1758
تگهای خبر: فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی