كارشناس نجوم خبر داد

مقارنه ماه و مریخ فردا رخ می دهد

مقارنه ماه و مریخ فردا رخ می دهد كارشناس نجوم با اعلان اینكه اوایل بامدادان شانزدهم شهریور ماه مقارنه ماه و مریخ به وقوع می پیوندد، اظهار داشت: این مقارنه فرصت مناسبی است به جهت اینكه مریخ را به وضوح و با چشم غیر مسلح رصد كرد.احسان مهرجو در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: با توجه به این که تشخیص ستاره از سیاره در آسمان برای آماتورها با چشم غیر مسلح شاید دشوار است بدین جهت در بعضی زمان ها در آسمان فرصتی پیش می آید که به آسانی فرق ستاره از سیاره را می توان تشخیص داد.
کارشناس نجوم با اعلان اینکه در این روزها سیاره مریخ با زمین فاصله کمی دارد، بیان کرد: بدین جهت شرایط خوبی برای رصد این سیاره نسبت به سایر اوقات برای عموم مردم است.
مهرجو اضافه کرد: اوایل بامدادان یکشنبه شانزدهم شهریور مقارنه ماه و مریخ به وقوع می پیوندد که فاصله این دو از یکدیگر به دو درجه می رسد و رصد آن با چند غیر مسلح به آسانی امکان دارد.
به گفته کارشناس نجوم، مریخ در این روزها به سبب نزدیکی به زمین نسبت به زمانهای دیگر از روشنایی بیشتری برخوردارست و در حد و اندازه های سیاره های دیگر پرنور دیده می شود که رنگ آن زرد_نارنجی است.
وی اشاره کرد: رصد این مقارنه و مریخ بدون تجهیزات نجومی در آسمان عاری از آلودگی نوری قابل رویت است.

1399/06/20
22:40:19
5.0 / 5
1836
تگهای خبر: كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی