صخره كوچك فضایی رازهای خلقت را افشا می كند

صخره كوچك فضایی رازهای خلقت را افشا می كند به گزارش بازار مقاله یك صخره كوچك فضایی به نام شهاب سنگ آسوكا ۱۲۲۳۶، كه تاریخ پیدایش آن به پیش از زمان شكل گیری منظومه شمسی بازمی گردد، می تواند رازهای خلقت را رمزگشایی كند.به گزارش بازار مقاله به نقل از انگجت، در سال ۲۰۱۲ تعدادی از پژوهشگران ژاپنی و بلژیکی موفق به شناسایی صخره ای کوچک در ابعاد توپ گلف در قطب جنوب شدند. بررسی های ناسا در سال های بعد نشان داد که این صخره باستانی مربوط به پیش از زمان پیدایش منظومه شمسی است و با بررسی مواد تشکیل دهنده آن می توان رازهای زیادی از عالم هستی را کشف کرد.
در درون این صخره مقدار زیادی آمینو اسید و به خصوص اسیدهای آسپارتیک و گلوتامیک شناسایی شده است. این دو آمینواسید همچون ۲۰ آمینواسید مهمی هستند که میلیون ها پروتئین را شکل می دهند و وجود آنها برای تکمیل خیلی از کارکردهای بدن حیوانات ضروری می باشد.
ترکیبات شناسایی شده این آمینواسیدها بسیار کهن بوده و با آمینواسیدهای فعلی و هم نام تفاوت قابل توجهی دارد. محققان معتقدند با کشف نحوه تحول آمینواسیدهای مورد اشاره در گذر زمان می توان تحولات ناشناخته زیادی را در عالم هستی شناسایی کرد و در مورد آنها اطلاعات بیشتری به دست آورد.
پیش از این و در اکتبر سال قبل فضاپیمای OSIRIS-Rex ناسا موفق به جمع آوری نمونه سنگ هایی از سیارک بنو شده بود و مطالعه آمینواسیدهای این سنگ ها و مقایسه آنها با آمینواسیدهای شهاب سنگ آسوکا ۱۲۲۳۶ می تواند برای ستاره شناسان بسیار رهگشا باشد.


منبع:

1399/06/10
15:24:58
5.0 / 5
1990
تگهای خبر: پژوهش , فضا , كشف , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی