چینی ها بزرگترین پایگاه داده ژنتیك جهان را تاسیس می كنند

چینی ها بزرگترین پایگاه داده ژنتیك جهان را تاسیس می كنند بازار مقاله: چینی ها با جمع آوری اطلاعات ژنتیكی بیش از 700 میلیون مرد در این كشور بزرگترین پایگاه داده ژنتیكی جهان را تأسیس خواهند كرد.به گزارش بازار مقاله به نقل از تک تایمز، در همین راستا جمع آوری نمونه خون بیش از ۷۰۰ میلیون مرد در این کشور شروع شده که شامل نوجوانان و کودکان نیز می شود. این کار در سراسر چین صورت می گیرد.
دولت چین این کار را با همکاری مدارس، شعب پلیس در سراسر چین و برخی نهادهای دولتی دیگر انجام می دهد. مقامات این کشور کار جمع آوری اطلاعات ژنتیکی مردان را در چین از سال ۲۰۱۷ آغاز نموده اند.
این کار پیشبرد طرح های جامع بهداشت و سلامت را در چین تسهیل کرده و به مقابله با بیماری های واگیردار و مسری در نقاط مختلف این کشور کمک شایانی خواهدنمود. علاوه بر این، از این اطلاعات می توان برای طراحی سیستم های کشوری هوش مصنوعی، راه اندازی سیستم های تشخیص چهره و افزایش ایمنی و امنیت ملی چین استفاده نمود.
اطلاعات مورد اشاره به دستیابی به یک نقشه جامع ژنتیک در چین کمک می نماید که نتیجه آن ارتقای سیاست گذاری های جمعیتی، قومی، نژادی و تسهیل برنامه ریزی اقتصادی و اجتماعی برای عموم مردم خواهد بود. اجرای این طرح با همکاری شرکت دارویی ترمو فیشر آمریکا صورت می گیرد و کیت های جمع آوری نمونه های خون مورد استفاده در چین توسط این شرکت تولید شده است.

1399/06/05
13:34:58
5.0 / 5
2241
تگهای خبر: امنیت , شركت , هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی