در گزارش بازار مقاله عنوان شد؛

آخرین فرصت رصد بارش شهابی برساووشی

آخرین فرصت رصد بارش شهابی برساووشی به گزارش بازار مقاله كارشناس نجوم اظهار داشت: امشب آخرین فرصت رصد بارش شهابی برساووشی است و طالقان، میانه های جاده تهران قم و سمت دشت های دماوند بهترین مكان ها برای رصد این بارش شهابی برای تهرانی ها است.احسان مهرجو، کارشناس نجوم در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: یکی از رویدادهای نجومی مهم در مردادماه بارش شهابی برساووشی است که فرصت یک هفته ای رصد را برای علاقمندان به نجوم فراهم می آورد.
وی با اعلان اینکه این بارش شهابی از اواخر تیرماه تا آخر مردادماه به وقوع می پیوندد، اشاره کرد: بهترین فرصت رصدی این رویداد از ۱۷ تا ۲۳ مرداد است بدین سبب امشب آخرین فرصت رصدی بارش شهابی برساووشی محسوب می شود.
کارشناس نجوم با اشاره به مکان هایی که تهرانی ها می توانند برای رصد بروند اظهار داشت: طالقان، میانه های جاده تهران قم و سمت دشت های دماوند بهترین مکان ها برای رصد بارش شهابی برساووشی است که علاقمندان در استان تهران می توانند در این مکان ها این بارش را رصد کنند.
مهرجو با اعلان اینکه این بارش شهابی ناشی از عبور سیاره زمین از میان توده ذرات به جامانده از دنباله دار سوئیفت تاتل (که هر ۱۳۳ سال یک دفعه کنار خورشید عبور می کند) است، اظهار داشت: امشب آخرین فرصتی است که تعداد شهاب ها ۱۰۰ بارش در ساعت است؛ البته این روند تا چند روز دیگر ادامه دارد ولی تعداد شهاب ها کمتر می شوند.
کارشناس نجوم با اعلان اینکه کانون این بارش در صورت فلکی برساووش قرار دارد و بخاطر اثر پرسپکتیو بنظر می رسد تمام شهاب ها از این صورت فلکی به سمت ما می آیند، اظهار داشت: این صورت فلکی در کنار صورت فلکی ذات الکرسی است که می توان با پیدا کردن این صورت های فلکی به آسانی بارش شهابی برساووشی را رویت و رصد کرد.
به گفته مهرجو، بر خلاف خورشیدگرفتگی یا ماه گرفتگی که تنها برای قسمتی از ساکنان زمین قابل مشاهده می باشد، مردم در سراسر دنیا می توانند این بارش شهابی را رصد کنند اما تنها در شب قابل رویت است.


منبع:

1399/05/24
15:43:34
5.0 / 5
2173
تگهای خبر: كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی