تعطیلی بزرگترین سینمای اروپا در واكنش به كسادی گیشه

تعطیلی بزرگترین سینمای اروپا در واكنش به كسادی گیشه به گزارش بازار مقاله مجموعه سینمایی «گرند ركس» (Grand Rex) فرانسه به علت كسادی بازار سینما در دوره پساكرونا، از سوم اوت (۱۳ مرداد ۹۹) تعطیل می شود.


به گزارش خبرگزاری فرانسه، الکساندر هلمان مدیر مجموعه سینمایی گرند رکس روز دوشنبه با بیان این خبر اظهار داشت: با کاهش فروش بلیت به علت انتشار کرونا و نبود فیلم های هالیوودی جدید برای اکران، تصمیم گرفتیم از روز ۳ اوت (۱۳ مرداد) مجموعه را تعطیل نماییم. با این گیشه کساد اگر تعطیل نماییم کمتر ضرر می نماییم.
سینما گرند رکس پاریس با دو هزار و ۷۰۰ صندلی و هفت پرده، بزرگترین سینما در اروپا است. این سینما که حتی در طول جنگ جهانی دوم هم تعطیل نشد، حال در مقابل بحران ناشی از انتشار کرونا به زانو درآمده است.
کسادی گیشه سینماها در فرانسه و اروپا
سینماهای فرانسه ماه گذشته بعد از ۸ هفته قرنطینه بازگشایی شدند. اما بیشتر سالن ها با وجود اعمال شیوه نامه های پیشگیرانه سفت و سخت، همچنان از تماشاگر خالی است. به باعث اصول فاصله گذاری اجتماعی، سینماها تنها می توانند به اندازه نصف ظرفیت سالن ها بلیت بفروشند. بعلاوه با وجود نظرسنجی هایی که از انتظار بی صبرانه یک سوم مردم فرانسه برای برگشتن به سینماها حکایت داشت، در عمل چنین اتفاقی نیفتاد.
بسیاری از سینماداران فرانسوی می گویند تاخیر در اکران فیلم های هالیوودی چون تاپ گان ۲، انگاشته و مولان، امیدهای آنان را برای جذب مخاطب در فصل تابستان ناامید کرده است.
فدراسیون سینماهای فرانسه روز دوشنبه با بیان این که بحران موجود صنعت سینما را در فرانسه فلج کرده خواهان اختصاص کمک های دولتی به این حوزه شد.
نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است درآمد گیشه سینماهای فرانسه نسبت به یک بازه زمانی مشابه در سال گذشته، ۷۰ درصد کاهش یافته است. با این وجود سینماهای فرانسه در مقایسه با گیشه کشورهای همسایه وضع بهتری دارند. شرکت پردازش و تحلیل داده کام اسکور (Comscore)، در جدید ترین آمار و ارقام خود استقبال مردم از فیلم های اکران شده روی پرده نقره ای را در آلمان ۱۷ درصد و در اسپانیا تنها ۱۳ درصد شرایط عادی برآورد کرد.


1399/05/08
21:25:43
5.0 / 5
2713
تگهای خبر: شركت , صنعت , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی