فرضیه ها درباره قسمت سوم انیمیشن یخ زده

فرضیه ها درباره قسمت سوم انیمیشن یخ زده بازار مقاله: از آنجایی كه داستان قسمت های اول و دوم انیمیشن «یخ زده» به ترتیب در زمستان و پاییز اتفاق افتاد، این فرض به وجود آمده است كه ماجراهای قسمت سوم از این مجموعه در فصل تابستان روایت خواهد شد.


به گزارش اسکرین رنت، بااینکه شرکت دیزنی هنوز پروژه ساخت دنباله انیمیشن یخ زده (Frozen) را تصویب نکرده است اما از آنجایی که یخ زده ۲ توانست به جایگاه پرفروش ترین انیمیشن تاریخ سینما برسد، احتمال ساخت قسمت سوم این مجموعه زیاد است. اگر فصل های زمستان و پاییز در دو قسمت اول را بازتابی از سفر آنا و السا از تردید به خودباوری در نظر بگیریم، فصل تابستان در قسمت سوم نمادی از ورود این دو خواهر به مرحله بعدی از داستان خواهد بود.
فصل زمستان در قسمت اول مجموعه یخ زده نماد دوری گزینی و سردی بود و بر انزوای آنا و السا به خاطر ترس از جادوی مهارنشده السا، تاکید داشت. ماجراهای یخ زده ۲ نیز در ابتدای پاییز صورت گرفت که معمولا بعنوان نماد تغییر شناخته می شود. در این قسمت آنا و السا جایگاه حقیقی خودرا بعنوان ملکه جدید آرندل و روح پنجم جنگل افسون شده کشف کردند. اگر فرضیه ها درباره قسمت سوم این مجموعه درست باشد، فصل تابستان که معمولا بعنوان نماد عشق، آزادی و رشد شناخته می شود، پیروزی و موفقیت این دو خواهر را در جایگاه های خود و شاید عشق را برای السا به ارمغان بیاورد.
تابستان بهترین فصلی است که می تواند شرایط فعلی زندگی آنا و السا را نشان دهد. در دو قسمت اول که در فصول سرد سال روایت می شدند، داستان عموما حول کوشش های السا برای در کنترل گرفتن قدرتهایش می چرخید و با وجود آن که آنا در هر دو قسمت حلال مشکلات بود، خواهر بزرگتر نقش شخصیت اصلی را داشت. اگر قسمت سوم یخ زده در فصل تابستان روایت شود که فصل تولد آناست، ممکنست جایگاه این دو خواهر با هم عوض شده و آنا بعنوان ملکه جدید آرندل به محور تمرکز داستان تبدیل گردد. بعلاوه از آنجایی که تابستان فصل شکوفایی طبیعت است، در چنین شرایطی ارتباط السا با عناصر طبیعت قوی تر شده و به وی این امکان را می دهد تا بعنوان روح پنجم جنگل یعنی واسطه میان جهان طبیعت و تمدن بشری، به نهایت پتانسیل خود برسد.
یکی از نکات مبهمی که درباره این فرضیه وجود دارد، تاثیر گرمای تابستان بر قدرت جادویی السا است. بااینکه جادوی السا در خلق یخ و برف است اما آنچه در دو قسمت قبل درباره اولاف (Olaf) اتفاق افتاد، نشان میدهد که این جادو در تمام طول سال و حتی در گرمترین روزهای تابستانی نیز وجود دارد. در یخ زده ۲ برای تماشاگران محرز می شود که با افزایش و تقویت قدرتهای السا، اولاف حتی در پاییز هم پرمافراست (همیشه یخ زده) باقی می ماند. حالا که السا با هویت و جادویش یکی شده، در قسمت سوم در دوران اوج خود خواهد بود و کمی گرمای اضافی مشکلی ایجاد نخواهد کرد.منبع:

1399/03/12
22:33:52
5.0 / 5
2935
تگهای خبر: شركت , كشف
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی