رئیس پژوهشگاه ابن سینا :

دانش و توان ارائه خدمات ناباروری و ژنتیكی در كشور وجود دارد

دانش و توان ارائه خدمات ناباروری و ژنتیكی در كشور وجود دارد به گزارش بازار مقاله رئیس پژوهشگاه ابن سینا با اعلان اینكه ما محدودیتی از نظر دانش در علم ناباروری نداریم، اظهار داشت: دانش و توان ارائه همه‌ی خدمات پیشرفته‌ی ژنتیكی و درمان ناباروری در كشور وجود دارد.دکتر محمدرضا صادقی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: متأسفانه تجهیزات مورد نیاز به طور عمده ساخت داخل کشور نیستند و شرکت های اروپایی و آمریکایی سازنده‌ی این تجهیزات اند. بنابراین، بااینکه ما از نظر دانش و تخصص هیچ محدودیتی نداریم، اما متأسفانه با تحریم های ظالمانه، امکان دسترسی ما به تجهیزات درمان ناباروری و تشخیص های ژنتیکی کاهش یافته است.
به گفته رئیس پژوهشگاه تکنولوژی های جدید و علوم زیستی جهاددانشگاهی (ابن سینا)، کشورهای غربی می گویند محدودیتی برای ارائه دارو و غذا به ایران وجود ندارد، اما این ادعا نادرست است. واردات تجهیزات پزشکی، همچون کیت های تشخیص ژنتیکی و تجهیزات حوزه ناباروری بسیار مشکل و شاید نا ممکن شده است و ما نمی توانیم بدون در دست داشتن ابزار و تجهیزات لازم، خدمات تشخیصی و درمانی در حوزه ژنتیک و ناباروری را به مردم ارائه نماییم.
صادقی اشاره کرد: همیشه در هر برهه زمانی راهی برای شکستن موانع و عبور از این تحریم های ظالمانه وجود داشته است. برای نمونه، ما در نهایت می توانیم از نمایندگی های دست چندم، مانند ترکیه این تجهیزات را خریداری نماییم، اما با قیمت بیشتر و این تفاوت قیمت، هزینه ای است که در نهایت به بیماران تحمیل می شود.
وی اضافه کرد: در مجموع می توان اظهار داشت که دانش و توان ارائه همه‌ی خدمات پیشرفته‌ی ژنتیکی و درمان ناباروری در کشور وجود دارد، اما از نظر تجهیزات وابسته به شرکت های اروپایی و آمریکایی هستیم و برای نمونه، اگر دسترسی مراکز آزمایشگاهی به کیت های تشخیصی کم باشد، این مراکز ناچارند که ارائه خدمت را متوقف کنند تا مسیر و میانبری برای دستیابی به تجهیزات در دسترس شان قرار گیرد.
وی افزود: البته در سال های اخیر با حمایت ویژه معاونت علم و فناوری از شرکت های دانش بنیان جهش و پیشرفت خوبی دراین زمینه داشته ایم که نویدبخش آینده ای روشن فراروی جوانان این کشور است.


منبع:

1399/03/06
23:52:38
5.0 / 5
2828
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , پژوهش , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی