شگفتنی دانشمندان از كشف میكروب در جو هیدروژنی سیارات

شگفتنی دانشمندان از كشف میكروب در جو هیدروژنی سیارات به گزارش بازار مقاله بررسی های محققان دانشگاه ام آی تی نشان داده است برخی انواع باكتری ها حتی در جو تمام هیدروژنی برخی سیاره ها قادر به تداوم حیات هستند.به گزارش بازار مقاله به نقل از نیواطلس، این کشف باعث شگفتی دانشمندان شده و در عین حال آنها را به وجود حیات در بعضی سیارات که تا پیش از این به صورت قطعی غیرقابل سکونت دانسته می شدند، امیدوار کرده است.
از جمله باکتری های شناسایی شده در جو ۱۰۰ درصدی هیدروژنی دیگر سیاره ها می توان به ای کلی یا اشریشیا کلی اشاره نمود که معمولاً در روده جانوران خون گرم زندگی می کند و بعضی از انواع آن باعث مسمومیت غذایی و اسهال می شوند. البته باید توجه داشت که روند بازتکثیر این باکتری در جو تمام هیدروژنی سایر سیارات کند می شود و علت این مسئله نبود اکسیژن است.
تا پیش از این دانشمندان برای شناسایی حیات در دیگر سیارات به دنبال شناسایی سیاره هایی بوده اند که شرایط کلی آنها مشابه با زمین باشد ولی حالا مشخص شده این رویه کاملاً غلط است و حیات می تواند در سیاره های دیگری هم که بسیار سرد یا گرم هستند، وجود داشته باشد.
از همین رو می توان امیدوار بود که گونه هایی از حیات در صحراهای یخ زده مریخ یا دریاچه هایی مملو از متان قمر تایتان مشتری وجود داشته باشد.

1399/02/17
14:52:13
5.0 / 5
3187
تگهای خبر: دانشگاه , دانشمند , كشف , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی