فراخوان دیوارنگاری خیابان كارگر تهران منتشر گردید

فراخوان دیوارنگاری خیابان كارگر تهران منتشر گردید به گزارش بازار مقاله سازمان زیباسازی شهر تهران در جهت ساماندهی خیابان كارگر، ارتقای سیما و منظر شهری، بهره مندی از آثار فرهنگی و هنری، فراخوان دیوارنگاری را با مبحث «كار و كارگر» اعلام نمود.


به گزارش روز دوشنبه سازمان زیباسازی شهر تهران، هنرمندان تجسمی می توانند جهت شركت در فراخوان دیوارنگاری ایده ها و طرح های خویش را به این سازمان ارسال نمایند.
محل های جانمایی طرح دیوارهای محدوده خیابان كارگر جنوبی، پایین تر از بلوار كشاورز به نشانی های: ۱-كارگر شمالی جنوب به شمال ۵۰ متر بالاتر از میدان انقلاب، دیوار شماره ۲- خیابان كارگر جنوبی شمال به جنوب پس از چهار راه لشگر، دیوار شماره ۳- خیابان كارگر جنوبی شمال به جنوب ۱۰۰ متر پائین تر از میدان انقلاب و دیوار شماره ۴- خیابان كارگر جنوبی شمال به جنوب پس از میدان پاستور جنب پمپ بنزین تعیین شده اند.
بستر تاریخی خیابان كارگر، ظرفیت های فرهنگی و گردشگری نهفته و جایگاه این محور در بازنمایی تاریخ معاصر ایران، حفظ و رعایت ارتباط موضوعی و مضمونی ایده و طرح با اهمیت مبحث كار و كارگر، ایجاد طرح ها و ایده های توصیفی، ارجاعات واقعی و دارای بیان موثر باید در طراحی دیوارنگاره ها مورد توجه قرار گیرد.
همچنین مخاطب پذیری بالا و قابلیت اجرا در فضاهای شهری، توجه به ارتباط عناصر كالبدی و الگوهای معماری موجود و دارابودن خصوصیت های لازم برای ارتباط بصری و محیطی با فضاهای محل اجرا از دیگر خصوصیت هایی است كه باید در طرح های ارسالی رعایت شود.
براساس این گزارش، با عنایت به موقعیت و نوع دیوارها، تكنیك در نظرگرفته شده برای اجرای این اثر، رنگ اكریلیك است و طرح های عرضه شده باید امكان و خصوصیت اجرا با این تكنیك را دارا باشند.
ضروری است هنرمندان نقشه ها و تصاویر دیوارها را با رفتن به نشانی سازمان زیباسازی شهر تهران و لینك مربوطه دانلود و طرح های خویش را بر روی آنها و از زوایای خواسته شده جانمایی كنند.
هنرمندان باید هر طرح و جانمایی های آنرا در فرم های چیدمان جداگانه و با ترتیب تعیین شده قرار دهند.
بررسی، كارشناسی، تأیید یا رد طرح ها به عهده هیات داوران است و طرح های ارسالی هنرمندان بعد از داوری به هنرمندان عودت داده نخواهد شد.
در حال حاضر ثبت نام و ارسال تصویر آثار، فقط از راه ایمیل فراخوان به نشانی فراخوان كارگر امكان پذیر است و مهلت ثبت نام و ارسال آثار تا آخر روز هشتم اردیبهشت سال جاری ادامه دارد.
دبیرخانه این رویداد در میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، نبش كوچه شیرودی پلاك ۲، سازمان زیباسازی شهر تهران، طبقه سوم، مدیریت نقاشی دیواری واقع شده و شركت كنندگان در صورت نیاز برای كسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن ۹۶۰۴۴۳۵۷- ۹۶۰۴۴۳۸۰-۹۶۰۴۴۳۷۴-۹۶۰۴۴۳۴۴ تماس حاصل كنند.


1399/02/01
14:15:09
5.0 / 5
3454
تگهای خبر: ثبت نام , دانلود , شركت , فرم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی