تبعات اقتصادی كرونا بیشتر از لطمات آثار بهداشتی

تبعات اقتصادی كرونا بیشتر از لطمات آثار بهداشتی به گزارش بازار مقاله دبیر كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا اظهار داشت: مغفول ماندن آثار و تبعات اقتصادی كرونا در شرایط خاص كشور، صدمات و لطمات بمراتب بیشتری از تبعات بهداشتی می تواند به دنبال داشته باشد.به گزارش روز یك شنبه، روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ولی تیموری در سومین جلسه كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا كه با حضور نمایندگان دستگاه های عضو در محل معاونت گردشگری تشكیل شد با اشاره به تصمیم ستاد ملی كرونا در خصوص آغاز تردد بین استانها از شروع اردیبهشت ماه و لزوم توجه هوشمندانه به ابعاد اقتصادی این بیماری به موازات رعایت كامل الزامات بهداشتی، اضافه كرد: تمهید مقدمات و شرایط لازم برای سفرهای ضروری و كاری مردم از قبیل تهیه بلیت و مراكز اقامتی مجاز در شرایط جدید پیش آمده؛ به طور قطع به روند مدیریت بیماری كرونا در كشور كمك خواهدنمود.
تیموری اشاره كرد: به هر حال فردی كه برای گذران امور شخصی یا شغلی ناگزیر به سفر است؛ باید خدمات استاندارد و تحت نظارتی را دریافت نماید.
وی در عین حال تصریح كرد: مغفول ماندن آثار و تبعات اقتصادی كرونا در شرایط خاص كشور، صدمات و لطمات بمراتب بیشتری از تبعات بهداشتی می تواند به دنبال داشته باشد.
دبیر كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی در ادامه ضمن ارائه گزارشی از آخرین پیگیری های بعمل آمده در كمیته بررسی آثار اقتصادی بیماری كرونا برای پشتیبانی از كسب وكارهای موضوع ماموریت كمیته، از نهایی شدن دستورالعمل پرداخت تسهیلات بانكی و ابلاغ قریب الوقوع آن به دستگاه ها، ابلاغ پروتكل های بهداشتی مربوط به ارائه خدمات گردشگری منفرد و هوشمندانه به فعالان گردشگری، فراهم شدن بازدیدهای مجازی از بیش از شش هزار جاذبه مهم گردشگری، عدم توقف كارهای اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و آموزشی گردشگری، درخواست وزارت گردشگری از مراجع ذیربط برای بازنگری و تجدید نظر در لیست مراكز كسب وكار پر خطر و خارج شدن مراكز اقامتی دارای مجوز از این وزارت از لیست مذكور و همین طور تشدید نظارت های تخصصی بر مراكز گردشگری همزمان با تصمیم ستاد ملی مدیریت كرونا برای آغاز تردد بین استانها آگاهی داد.
همین طور لیست ده گانه ای از پیشنهادات كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی در جلسه روز گذشته تهیه و برای تایید و ارسال به ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا در اختیار وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بعنوان رئیس كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا قرار گرفت.
گفتنی است در جلسه كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا، مسئولان مرتبط بعنوان نمایندگانی از وزارت ورزش و جوانان، وزارت راه و شهرسازی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، وزارت علوم و تحقیقات، وزارت آموزش و پرورش، نیروی انتظامی و پلیس اماكن عمومی ناجا، مركز بررسی های راهبردی ریاست جمهوری و معاونت های تخصصی تابعه وزارت گردشگری حضور بهم رساندند.

كرونا و آخرین اطلاعات درباره آن در ایران
رییس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اعلام نمود: تابحال ۸۲ هزار و ۲۱۱ نفر در كشور بطور قطعی به ویروس كرونا مبتلا شده و با فوت ۸۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان كرونا به ۵۱۱۸ نفر رسید.
كیانوش جهانپور روز یكشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس كرونا و موارد فوت ناشی از این ویروس در كشور بیان كرد: از روز گذشته تا امروز ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی ۱۳۴۳ بیمار جدید مبتلا به كووید در كشور شناسایی شد و مجموع بیماران كووید ۱۹ در كشور به ۸۲ هزار ۲۱۱ نفر رسید. در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۷ بیمار كووید ۱۹ جان خودرا از دست دادند و تا امروز ۵۱۱۸ نفر از بیماران، جان باخته و دیگر در میان ما نیستند. تا امروز ۵۷ هزار و ۲۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند و ۳۴۵۶ نفر از بیماران مبتلا به كووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
سخنگوی ستاد مقابله با كرونا وزارت بهداشت اظهار نمود: تابحال ۳۴۱ هزار و ۶۶۲ آزمایش تشخیص كووید۱۹ در كشور انجام شده است.منبع:

1399/01/31
22:15:41
5.0 / 5
3107
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی