خرید حقوق حداقل ۱۰ اثر اقتباسی توسط بنیاد سینمایی فارابی

خرید حقوق حداقل ۱۰ اثر اقتباسی توسط بنیاد سینمایی فارابی به گزارش بازار مقاله بنیاد سینمایی فارابی جهت سیاست های حمایتی سازمان سینمایی و سمعی و بصری كشور، برای پشتیبانی از تولید فیلم های اقتباسی فراخوان داد.به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، به منظور تقویت پیوند میان سینما و ادبیات داستانی و تشویق نویسندگان و تولیدكنندگان فیلم، بنیاد سینمایی فارابی، طرح پشتیبانی از تولید فیلم های اقتباسی را به اجرا می گذارد.

بر اساس این خبر، بنیاد سینمایی فارابی در نظر دارد پشتیبانی از تولید فیلم اقتباسی را به شرح زیر اجرا كند:

۱. بنیاد سینمایی فارابی تا آخر خرداد ۹۹ حقوق حداقل ۱۰ اثر در گونه های مختلف ادبیات داستانیِ بعد از انقلاب را بر مبنای جذابیت های داستانی و قابلیت اقتباس سینمایی، از صاحب حقوق اثر (مؤلف یا ناشر) خریداری می كند.

۲. خریداری حقوق كتاب هایی كه برنده جوایز معتبر ادبی مانند جایزه كتاب سال جمهوری اسلامی، جایزه جلال آل احمد و سایر جوایز مورد تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اولویت قرار دارند.

۳. تهیه كنندگان حرفه ای سینما می توانند پیشنهادهای خویش را به بنیاد سینمایی فارابی ارائه نمایند.

۴. حقوق آثاری كه برای اقتباس مورد موافقت قرار می گیرند، به قیمت مصوب كمیسیون فرهنگی - هنری بنیاد (بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیون ریال) از صاحب قانونی اثر (مؤلف یا ناشر) خریداری می شود و برای نگارش فیلمنامه در اختیار تهیه كننده (پیشنهاد دهنده) قرار می گیرد.

۵. بعد از دریافت پروانه ساخت، ضمن واگذاری حق اقتباس خریداری شده به تهیه كننده مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال هم بابت تبدیل داستان به فیلمنامه، به تهیه كننده پرداخت می شود.

۶. بنیاد سینمایی فارابی در تولید این آثار با تصویب شورای هماهنگی تولید سازمان سینمایی، تا سقف ۱۰ میلیارد ریال مشاركت خواهد نمود.

۷. لیست كتاب هایی كه حقوق اولیه آنها به منظور طراحی و تولید آثار اقتباسی، خریداری شده و می شود به همراه لیست آثاری كه حقوق سینمایی آنها در گذشته به وسیله سازمان سینمایی و مؤسسات تابعه، خریداری شده است جهت استفاده از بند ۵ و۶ این فراخوان در نشانی هم قابل بهره برداری است.


1399/01/30
19:54:36
5.0 / 5
2946
تگهای خبر: قیمت , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی