سهم من در كرونا؛

لالایی برای صندلی های خالی

لالایی برای صندلی های خالی به گزارش بازار مقاله در شب چهاردهم از كنسرتهای آنلاین ویژه برنامه (نوروزخانه)، علی زندوكیلی برای مخاطبان خود و كنسرتهای نوروزخانه كه در خانه ماندن گزینه خردمدارانه این روزهایشان است، در برج میلاد روی صحنه رفت و برنامه خویش را شامل قطعاتی كه لالایی یكی از آنها بود را در مقابل صندلی های خالی ا اجرا كرد.


در ادامه برنامه های اندیشیده شده توسط مسؤلان و فعالان فرهنگی و هنری برای تشویق و ترغیب مردم به خانه ماندن برای قطع زنجیره انتقال ویروس كرونا، مجموعه كنسرتهای نوروزخانه، با مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همكاری شهرداری تهران در حال برگزاری است و شب گذشته (پنجشنبه ۲۱ فروردین)، علی زندوكیلی در برج میلاد به روی صحنه رفت. این كنسرت از راه فضای مجازی و پلت فرم های گوناگونی پخش گردید.
لحظانی خوش با مخطبانی از سراسر جهان
این هنرمند در ابتدای برنامه خود ضمن تبریك سال نو به مردم آرزو كرد تا بتواند با این كنسرت لحظاتی خوش را برای مخاطبانش كه از سراسر جهان و از راه فضای مجازی به برنامه او نگاه می كردند هدیه كند.
علی زندوكیلی در اجرای مربوط به كنسرتهای نوروزخانه خود قطعات آب و آتش، عطر خاطره، شهرحسود، گل سرخ، بر باد رفته، جانانه، لالایی، دو زلفونت بود تار ربابم، باهار شیراز، باورم كن، روسری آبی، به سمت تو و لحظه شیرین را اجرا كرد ودر این میان، قطعه برباد رفته را تقدیم قربانیان كرونا كرد و برای بازماندگان آنها و تمام مردم جهان آرزوی سلامتی و پیروزی بر ویروس كرونا را آرزو كرد. هنرمندانی نظیر سینا و سحاب علم، شایان ریاحی، امید غفاریان و افشین بابایی در این اجرا علی زند وكیلی را همراهی كردند.


نگاهی به نوروزخانه
اجرای كنسرتهای آنلاین با صندلی های خالی به منظور ایجاد لحظات شاد و مفرح برای مردم در روزهای قرنطینه و تشویق آنان به ماندن در خانه و كمك به قطع زنجیره مبتلا شدن به ویروس كرونا، به همت شهرداری تهران آغاز و به صورت آنلاین دنبال می شود.
مجموعه كنسرتهای نوروزخانه، با مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همكاری شهرداری تهران از (جمعه ۸ فروردین)، با اجرای امید حاجیلی در مقابل صندلی های خالی اما با حضور شهروندان در فضای مجازی و به صورت زنده در برج میلاد شروع شده و با احتساب كنسرت شب گذشته علی زندوكیلی، گروه رستاك، سینا سرلك، حمید حامی، گروه ژوانا، مهدی یغمایی، مهدی جهانی و روزبه بمانی و رضا یزدانی، رحیم شهریاری و گروه گیل و آمارد، امید حاجیلی و گروه وحید اسدالهی در شب های نوروزخانه به صورت آنلاین برای هموطنانی كه خردمندانه با تحمل سختی های خانه نشینی طولانی مدت، در خانه ماندن را برای كمك به قطع زنجیره انتقال ویروس كرونا برگزیده اند، هنرنمایی كردند.
مبارزه با كرونا روی خط نت
از اولین روزهای انتشار خبر شیوع كرونا در ایران و ضرورت قطع زنجیره انتقال این ویروس، لغو برنامه های فرهنگی و هنری همچون كنسرتهای موسیقی از طرفی و از طرفی در خانه ماندن و خانه نشینی، از طریق های بسیار مهم برای تسریع در روند قطع این زنجیره انتقال عنوان شد. خانه نشینی طولانی مدت تبعات و الزاماتی دارد كه تلطیف اذهان و استفاده از محصولات فرهنگی یكی از الزامات این رویداد برای كاستن از تبعات آن است.
در همین راستا هنرمندان موسیقی از اولین روزهای آغاز خانه نشینی مردم كه همزمانی آن با شب های عید نوروز آنرا سخت تر كرده بود، با حضور فعال در فضای مجازی موفق شدند تا خویش را به عنوان مبارزان خط مقدم جنگ با كرونا از سنگر فرهنگ معرفی كنند.
برگزاری كنسرتهای آنلاین و مجانی نوروزخانه با همت شهرداری تهران و مساعدت دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتشار مجانی قطعات موسیقی در فضای مجازی و برگزاری اجراهای تكنوازی و كنسرت به صورت آنلاین و استفاده هنرمندان موسیقی از صفحات شخصی خود در فضای مجازی برای اطلاع رسانی، تشویق مردم به در خانه ماندن و تلطیف اذعان عمومی از راه فضای مجازی همچون اقدامات هنرمندان موسیقی در این ایام بوده است...


1399/01/22
13:32:51
5.0 / 5
3056
تگهای خبر: آنلاین , علم , فرم , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
بازار مقاله MarketDoc
marketdoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار مقاله محفوظ است

بازار مقاله

فروش مقالات و کتب علمی